“ההצלחות של רה”מ נתניהו בזכות הדאגה לעולם התורה”

זקן הראשונים לציון מרן רבי אליהו בקשי דורון שליט”א למשלחת רבנים מארה”ב: נתניהו זכה להצלחה ביטחונית וכלכלית בזכות השמירה על עולם התורה

זקן הראשונים לציון מרן הגאון רבי אליהו בקשי דורון שליט”א, התבטא בימים האחרונים בפני משלחת רבנים ומנהיגים מארה”ב, שפקדה את מעונו ושאלו את דעתו של מרן ‘דעת תורה’ בנוגע לבחירות הקרובות הגורליות לעם היושב בציון בפרט ולעם היהודי בתפוצות.

הראשון לציון הפתיע את הנוכחים, כאשר קשר בין ההצלחה של ראש הממשלה נתניהו בזירה המדינית ביטחונית, לשמירה שלו על עולם התורה: “בוודאי שאין שום ספק בעניין שתחת הנהגתו של ראש הממשלה מר בנימין נתניהו הי”ו, הייתה פריחה לעולם התורה והישיבות בארץ הקודש. ובזכות זה הייתה לו וליושבי ארץ ישראל סייעתא דשמיא מרובה שהמצב הביטחוני נשמר בלי מלחמות מיותרות ח”ו “בדבריו רימז מרן למדיניות האחראית של ראש הממשלה, שאעשה רבות בעניין המנהרות בגבול ישראל- לבנון, וכן בחדירה של המוסד לאיראן והשגת מידע רב על פעילותם כנגד ישראל” .

הראשון לציון הוסיף עוד בעניין זה שמשמים מסייעים בעד אלו הבאים לעזרת לומדי התורה: “וכידוע מי שעוזר ותומך בעולם התורה, הקב”ה משפיע עליו שפע והוא נושא חן וחסד בעיני כל רואיו. כפי שרואים ביחסיו של ראש הממשלה עם מנהיגי העולם שהופך את דעותיהם ומדיניותם לטובת העם היושב בציון”.

מרן הראשל”צ שליט”א סיפר לנוכחים את ששמע מתלמידיו בברזיל, על קבלת הפנים וכבוד המלכים שבהם התקבל לאחרונה נתניהו במדינה: “רק לאחרונה סיפרו לי ידידי ותלמידי מברזיל, מדינה שבעבר באופן קבוע הייתה נגד ישראל, ועכשיו נהפך ליבם וקיבלו את ראש הממשלה בכבוד השמור לראשי מדינות”. “וכל זה” הדגיש הראשל”צ “בזכות זה שמגן על התורה ולומדיה”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.