“ההתנתקות” חוזרת: צה”ל יפנה הבוקר את “נתיב האבות”. צפו

כוחות צה”ל הגיעו הבוקר ל”נתיב האבות” שבגוש עציון לפנות את הבתים, בצו בית המשפט. אמש התקיימה במקום עצרת מחאה גדולה. צפו בוידאו מההכנות לפינוי

כוחות הביטחון הגיעו החל משעות הבוקר המוקדמות לשכונת נתיב האבות שבגוש עציון, כדי לפנות את 15 המשפחות שבשכונה, בצו בית המשפט.

אמש קיימו התושבים עצרת מחאה ענקית שבה השתתפו אלפי אנשים, בהם שרים ח”כים ורבנים, כדי למחות על הריסת יישובים בארץ ישראל ועל ההחלטה הקשה של בג”ץ שחייב את המדינה להרוס את הבתים, למרות שכלל לא ידוע למי שייכת הקרקע ואין עליה בעלים רשומים.

צפו בוידאו מההכנות הבוקר לפינוי:

יו”ר מועצת יש”ע חננאל דורני אמר אתמול בעצרת מחאה בנתיב האבות: “ההרס הזה כל כך מיותר ומטופש. שוב התנפצנו על חומות האטימות של בג”ץ שלא השכיל לעשות צדק. איזו תוחלת תצמח מזה? אולי אויבינו מבית שרוצים להרוס כל חלקה טובה בהתיישבות ישבו ויחככו ידיים בהנאה, זה ההישג היחיד”.

עוד אמר: “מחר נצא מכאן עצובים וכואבים על ההרס, אבל עם ראש מורם ועם עיניים נשואות קדימה אל עבר שכונת הקבע של נתיב האבות. אתם ביקשתם להרוס 15 בתים – תקבלו מאות בתים. לא ננוח ולא נשקוט עד ששכונת הקבע תיבנה – והיא תיבנה.

“אני רוצה להבטיח, שאני כיו”ר מועצת יש”ע, יחד עם חבריי בהתיישבות, נעשה לכל שלאל ידינו שכאן תבנה שכונה של מאות יחידות דיור. וכך יהיה. לא ננוח ולא נשקוט עד שתושבי נתיב האבות, יחד עם מאות משפחות חדשות, יגורו כאן וייבנו בתים חדשים על אלה שנהרסו. עלה נעלה כי יכול נוכל לה וירשנו אותה. טובה הארץ מאוד”.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.