“הוא האמין לסורים שישראל הושמדה” (וידאו)

אל”מ (מיל’) שמעון לביא, האיש שחקר את הקצין עם שובו מהשבי, סיפר על התחקור שערך לו ואת הנסיבות שהביאו את הקצין לשפוך בחקירה את כל הסודות של ישראל “לא רק שהוא שיתף איתנו פעולה, הוא גם הסביר איך הוא נשבר ולמה הוא שיתף איתם פעולה” צפו. {הקצין שחקר}

בעקובת הראיון שהעניק קצין המודיעין עמוס לוינברג, שנפל בשבי הסורי וחשף את סודות המודיעין של ישראל מול מצלמת ערוץ 2 הרוחות בקהילת המודיעין סוערות.

 צפו בקצין שחקר – באדיבות רשת

אל”מ (מיל’) שמעון לביא, האיש שחקר את הקצין עם שובו מהשבי, סיפר על התחקור שערך לו ואת הנסיבות שהביאו את הקצין לשפוך בחקירה את כל הסודות של ישראל “לא רק שהוא שיתף איתנו פעולה, הוא גם הסביר איך הוא נשבר ולמה הוא שיתף איתם פעולה”, סיפר לביא. “הוא האמין בלב שלם שמדינת ישראל הוכחדה, הושמדה. אין כבר סודות לשמור, כך הם הסבירו לו. הוא האמין בזה בלב שלם וזאת אחת הסיבות שהוחלט שלא להעמיד אותו לדין”.

“הוא נתן להם הדרכה במשך כל התקופה, וכל מה שהוא ידע – הוא לא מנע מהם את הידיעה הזאת”, הוסיף לביא. “הוא רוקן את כל הידע שלו. הוא חשב באמת ובאמונה שלמה שאין לידע הזה שום ערך נוסף. בדיעבד, כשישב איתנו בתל אביב בדירת האבטחה הזאת, הוא לא אחת בכה, מירר בבכי, הכה על חטא והבין את החומרה של המעשים שלו”.

“הוא גרם נזק חמור למדינת ישראל, אך הוא ראוי, אחרי 43 שנה, לחמלה. אני חושב שחיל המודיעין לא צריך לסלוח לו, אבל צריך לקחת אותו חזרה אליו כבן משפחה. כשאנחנו היינו צעירים בחיל המודיעין והוא שירת אותנו ביכולות האינטלקטואליות האדירות שלו, כולנו נהנינו. אי אפשר רק לתפוס אותו בקללתו אלא גם בשבחו”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.