ה’וודקה טראמפ’ לא כשר לפסח

בקבוקי הוודקה של טראמפ שנמכרים כיום על המדפים הם למעשה לא כשרים לפסח למרות חותמת הכשרות שמתנוססת מעל גבי הבקבוקים.{ הג’רוזלם פוסט }

יש לו בת יהודיה, הישראלים אוהבים אותו בטירוף, אך בקבוקי הוודקה על שמו אינם כשרים לפסח. הג’רוזלם פוסט חושף כי חלק ניכר מבקבוקי הוודקה של טראמפ שנמכרים כיום על המדפים הם למעשה לא כשרים לפסח למרות חותמת הכשרות שמתנוססת מעל גבי הבקבוקים.

‘וודקה טראמפ’ הוא כינוי של דונלד טראמפ המועמד הרפובליקני לנשיאות ארצות הברית.

 

על פי הדיווח בג’רוזלם פוסט, חלק מבקבוקי “הוודקה  טראמפ” שנמכרים כיום בישראל אינם כשרים לפסח, למרות שעל התג מופיע שהינו כשר לפסח

וודקה טראמפ נמכר לראשונה בשנת 2006, מה שייחודי בוודקה הוא הבקבוק הגבוה, מוזהב בצורת בניין היוקרה של  טראמפ, הבקבוק תוכנן על ידי מילטון גלייזר, אותו אדם שיצר את ה”לוגו”

למרות שהמפעל על שמו  לדונלד טראמפ לא היה כמעט שום קשר עם מפעל הוודקה. זה הופץ על ידי חברה בשם “משקאות אמריקה”, ומיוצר בהולנד על ידי “וונדרס המזק”

 

יבואן  ישראלי בשם  אבי אליהו שעדיין מייבא ומכר את הוודקה באמצעות חברת היבוא שלו H. פיקסל הבינלאומי. פיקסל קודם חתם על עסקה עם משקאות אמריקה למכור את הוודקה טראמפ בישראל, ולא ראה שום סיבה להפסיק. כאשר נודע לטראמפ על העסקה הוא תבע את החברה

וודקת טראמפ בישראל היא משקה שונה מזו הנמכרת באמריקה, ואחד הדברים שמייחדים אותו היא כי הוא עשוי מחומרים שונים, שהופכים אותו כשר לפסח.

חמש שנים לאחר שהחל להימכר בישראל  קשה לומר כי טראמפ וודקה כבר להיט ענק בישראל, אבל בקבוקי המגדל בצורת הזהב עדיין מופיעים על המדף בחנות מדי פעם, “אנחנו מוכרים את זה רק בפסח; 99 אחוזים מסך כל המכירות של אותו משקה הם בפסח, “אומר דרור עובד בחנות המשקאות Mashkaot בתל אביב.  עובד בקיוסק ברחוב ירקון שמוכר את המוצר, אומר כי אין לזה עניין אחר. “זה רק וודקה לפסח,”

ברשת “בית היין”, רשת חנויות הם רק מזמינים את הוודקה של טראמפ פעם בשנה.”הדרך היחידה שאתה יכול לעשות כשרות של פסח לוודקה  היא אם אתה לא עושה את זה מחיטה אז יש לך שתי אפשרויות: תפוחי אדמה ומולסה,” אמר סיימון, שמנהל את סניף האבן גבירול . אלא בגלל שתפוחי אדמה יקרות יותר, הוא המשער, שטראמפ וודקה עשויה  מולסה.

 

לעומת זאת, בחודש מרץ האחרון, בד”צ איגוד רבנים, אחד מארגוני הכשרות הגדולים ביותר בעולם, הוציא אזהרה כי בקבוקי וודקה טראמפ משנת 2013 לא כשרים לפסח. “גילינו שבמקום אחד המרכיבים שהיה אמור להיות כשר לפסח, הם השתמשו במאכיב אחר”, אמר הרב דוד סילברסטון רבה של ארגון הכשרות OK. למרות שבקבוקי וודקה היו למעשה חמץ,  הם המדבקות עם תעודת הכשרות לפסח עדיין מופעים על הבקבוק

עוד אמר ‘סילברסטון’ כי הוא  מעריך כי הטעות התגלתה רק לאחר הייצור והיצרן המשיך לשים תוויות כשרות על הבקבוקים .

המפעלים של טראמפ סירבו להגיב

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.