הונדליזם בקריית יובל: הימ”ר יחקור את הפרשה

בהמשך לחקירת המשטרה שהחלה הבוקר בעקבות אירוע התפרצות לבית כנסת בקרית יובל, ערך לפני זמן קצר מפקד מחוז ירושלים, ניצב יורם הלוי, הערכת מצב מיוחדת עם סגל הפיקוד וגורמי החקירה, שבסיומה החליט להעביר את תיק החקירה ליחידה המרכזית של מחוז ירושלים

בהמשך לחקירת המשטרה שהחלה הבוקר בעקבות אירוע התפרצות לבית כנסת בקרית יובל, ערך לפני זמן קצר מפקד מחוז ירושלים, ניצב יורם הלוי, הערכת מצב מיוחדת עם סגל הפיקוד וגורמי החקירה, שבסיומה החליט להעביר את תיק החקירה ליחידה המרכזית של מחוז ירושלים, והנחה להקצות את מרב המשאבים והאמצעים הנדרשים על מנת להביא למעצר החשודים.

תושבים חילוניים יצאו הערב (שלישי) להפגנת הזדהות מול בית הכנסת בקרית יובל עם שלט “נותנים כבוד לתורה”.

אחת הנשים סיפרה על התחושות: “באנו למחות ולהפגין על השחתת ספרי התורה, התעוררנו לבוקר עצוב וכאוב, לכן הגענו לפה בקור, דתיים וחילונים נשים וגברים, בכדי למחות על ביזיון התורה. פגעו בנקודה הכי רגישה של העם היהודי”.

מרן הגר”ח קניבסקי הורה לרבני קרית יובל שעלו למעונו כי יש לקיים כנס חיזוק מרכזי לכלל תושבי העיר, ומי שראה את ספרי התורה על הארץ שיצום יום שלם.

מרן שר התורה הגר”ח קנייבסקי שליט”א הביע הבוקר זעזוע עמוק מביזיון ספרי התורה וחילול בית הכנסת בירושלים.

ל’אקטואליק’ נודע כי מרן שר התורה אף התבטא בדבריו כי “הפורעים יתנו את הדין”.

יצוין כי רבני הקהילות בקרית יובל יעלו היום לבית מרן שר התורה הגר”ח קניבסקי שליט”א, בכדי לקבל הכוונה מה מוטל על הציבור בשעה קשה זו.

כזכור, בשעות הבוקר התקבל במשטרה דיווח על פריצה והשחתה של ספרי קדושה בבית כנסת בשכונת קרית יובל בירושלים, שככל הנראה אירעה בשעות הלילה, אולי אף לפנות בוקר.

למקום הוזנקו מיד כוחות משטרה בהם בלשים, חוקרים ואנשי המעבדה לזיהוי פלילי שהחלו במלאכת איסוף ממצאים וראיות מהזירה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.