הותר לפרסום: השב”כ עצר חוליית טרור

שירות הביטחון הכללי הודיע כי עצר בשיתוף פעולה עם צה”ל ומג”ב חוליית טרור שביצעה שורה של פיגועי ירי, האחרון שבהם לפני כחודש


שירות הביטחון הכללי הודיע כי עצר – בשיתוף פעולה עם צה”ל ומג”ב – חוליית טרור שביצעה שורה של פיגועי ירי, האחרון שבהם לפני כחודש, בג’ באייר.

במסגרת החקירה נעצרו מספר תושבי דנאבה ומחנה הפליטים טול כרם: עודי תיסיר חוסני עבד אללה, העובד במנגנוני הביטחון של הרשות הפלסטינית; תחסין  אחסאן אחמד סלאמה, אף הוא ממנגנוני הביטחון של הרש”פ המוכר מפעילותו טרור בעבר, אשר שוחרר ב’עסקת  שליט’; עאדל נבהאן עבד אללה עודה;  ג’האד גמאל אחמד ענבץ;  פאדי  בנאן מוחמד צואן, שסחר באמצעי-לחימה; ותאאר  מחמוד סלים עסאף – שעבד גם הוא בכוחות החמושים של יושב-ראש הרשות אבו-מאזן.

בחקירה עולה עוד התברר, כי טרם מעצרם הספיקו חברי החוליה לבצע 7 פיגועים כנגד כוחות צה”ל בגזרה וכן שני ניסיונות לבצע פיגועים.

בנוסף, חברי החוליה תכננו לרכוש נשק איכותי לשם ביצוע פיגועים, אך לא עשו כן בשל מחסור במימון.

בהלך חקירת הפרשייה נתפסו אמצעי לחימה רבים, לרבות שני רובים מייצור עצמו מסוג ‘קרלו’, שישה מטעני צינור ומטען צינור מאולתר, העשוי ממטף כיבוי אש.

משב”כ נמסר בתגובה: “חקירה זו חשפה פעילות טרור חמורה שנועדה לפגוע בחיילי צה”ל בה נטלו חלק פעילי טרור התומכים בארגון התנזים וכן פעילי מנגנוני הביטחון של הרשות הפלסטינית”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.