אין גבול: הבית היהודי מציבים אולטימטום למרן הגר”ע יוסף, “תוך שבוע תתמוך ברב אריאל”

יו”ר סיעת ‘הבית היהודי’ איילת שקד הודיעה הבוקר כי הם מציבים אולטימטום למרן הגר”ע יוסף, להכריז בקולו עד שבוע הבא על תמיכתו ברב יעקב אריאל, אחרת תפעל המפלגה לבחירתם של שני רבנים ראשים ציוניים דתיים.

בבית היהודי שוררת אי בהירות בנוגע להסכמה על בחירת הרבנים הראשיים ולמתווה הרב חיים דרוקמן.

במהלך  ישיבת הסיעה  שנערכה בגבעת התחמושת בנושא הרב הראשי  – הציבה סיעת “הבית היהודי” אולטימטום  למרן הרב עובדה יוסף שליט”א .

“החלטנו לתת למתווה הרב דרוקמן עוד שבוע”. אמר ח”כ איילת שקד והוסיפה:  “המתווה מדבר על שיתוף פעולה עם ש”ס על מנת להביא לבחירתם של הרב עמאר והרב אריאל”.

שקד פנתה לראשי ש”ס ואמרה, “באם זה לא יצא לפועל נפעל לבחירתם של שני רבנים ציוניים דתיים לאומיים”. הבהירה שקד.

יו”ר סיעת ‘הבית היהודי’ איילת שקד הדגישה כי הם מציבים אולטימטום למרן הגר”ע יוסף, להכריז בקולו עד שבוע הבא על תמיכתו ברב יעקב אריאל, אחרת תפעל המפלגה לבחירתם של שני רבנים ראשים ציוניים דתיים.

הרב חיים דרוקמן טוען כי בניגוד לדברים שאמר אמש נפתלי בנט, הבית היהודי תומכת במועמדותו של הרב אריאל לתפקיד הרב הראשי .

בראיון לקו החשיפות אמר הרב דרוקמן  “בנט צלצל אלי אתמול והודיע לי שהסיעה החליטה מפורשות כי הם תומכים במתווה “עמר-אריאל”, משמעות הדברים: כי חל שינוי דרסטי של 180 מעלות בהחלטת סיעת הבית היהודי.
הרב דרוקמן חושף עוד כי הוא קיבל מאריה דרעי מכתב שיש הסכמה ללכת על המתווה.

דברים דומים אמר השר אריאל בראיון לגלי צה”ל, “אני תומך ברב יעקב אריאל כמו כל סיעת הבית היהודי”, הבהיר אריאל בראיון לרזי ברקאי, “הסיעה החליטה פה אחד שהיא בעד מתווה הרב דרוקמן”.

אריאל התייחס לשאלה האם בנט מטרפד את מתווה הרב דרוקמן, ואמר, כי “למיטב ידיעתי לא. להיפך הוא פעל כדי להעביר את מתווה הרב דרוקמן”.

“זה לא הגון להציג את זה כך”, תקף השר אריאל, “הרב אריאל הודיע בעבר שהוא לא רוצה להתמודד למשרת הרב הראשי לישראל”.

ברקאי שאל במהלך שיחתם , “אתם משנים את החוקים גם בעניין שלו, גם בעניין של שלמה עמאר”. אריאל קטע את הדברים ואמר “בשבילך, הרב הראשי”. רזי השיב בתגובה: “בסדר, הרב הראשי שלמה עמאר”.

“הרב סתיו אמר שאם הרב אריאל מתמודד ‘אני עובד אצלו כדי שהוא יצליח'”, הדגיש השר אריאל והוסיף כי דבריו בראיון מקובלים גם על יו”ר המפלגה, נפתלי בנט.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.