הזן ההודי מכה בבתי הספר: 45 נדבקים בבנימינה

דלתא מכה בבתי הספר. לאחר מבצע דיגום נמצאו 45 ילדים חולים בבנימינה

משרד הבריאות מעדכן על התפרצות קורונה בבנימינה במסגרתה נמצאו עד כה 45 ילדים מאומתים. מדובר ככל הנראה בזן ההודי. במודיעין התגלו השבוע 11 ילדים שנדבקו בנגיף.

ההתפרצות התגלתה בזכות מבצע דיגום נרחב, שהחל עם ילד חולה ראשון בבית הספר כרמים בבנימינה. לאור חשיפה, בהקבצות גיל שונות בבית הספר, נבדקו עוד תלמידים, ונמצאו 9 מאומתים נוספים- כולם למעט אחת חולים תסמיניים.

הדיגומים הורחבו בבתי ספר נוספים והבוקר (19.6.21) נמצאו עוד 35 מאומתים מבי״ס כרמים ובי״ס אמירים. המקרים החדשים נמצאים בחקירה של לשכת הבריאות בחדרה.

מקור ההתפרצות עדיין בבדיקה, אולם קיים קשר למשפחה שחזרה לאחרונה מחו”ל.

כלל הדגימות נשלחו לריצוף באמצעות המערך הלאומי לריצוף גנומי וקיים חשד ראשוני שמדובר בוראינט ההודי.

משרד הבריאות קורא לתושבי בנימינה, להיבדק על מנת לשמור על בריאות הציבור ולמנוע התרחבות של התפשטות הנגיף בישוב.

משרד הבריאות קורא לחייבים בבידוד להקפיד על הבידוד, על פי הנהלים בכלל ובקרב השבים מחו”ל בפרט.

ההתפרצות התגלתה בזכות מבצע דיגום נרחב, שהחל עם ילד חולה ראשון בבית הספר כרמים. לאור חשיפה, בהקבצות גיל שונות בבית הספר, נבדקו עוד תלמידים, ונמצאו תשעה מאומתים נוספים. הדיגומים הורחבו לבתי ספר נוספים והבוקר נמצאו עוד 35 מאומתים מבתי הספר כרמים ואמירים. המקרים החדשים נמצאים בחקירה של לשכת הבריאות בחדרה.

מוקדם יותר דווח כי בשל ההתפרצות בקרב התלמידים בית הספר כרמים נסגר ומחר ייערכו בו בדיקות ליתר התלמידים. במועצה המקומית בנימינה גבעת עדה אמרו היום כי “לאחר התייעצות חירום עם משרד החינוך הוחלט כי בית הספר כרמים לא ייפתח מחר”. במועצה הבהירו כי איש מאנשי הצוות של בית הספר לא נדבק.

שי איבגי, אביו של תלמיד בכיתה ז’, סיפר שאתמול קיבל הודעה שבנו נדרש להיכנס לבידוד. “מובן שהוא נכנס מיד, ולקחנו לבדיקות אותו וגם את האחים שלו, למרות שהם לומדים בבתי ספר אחרים”, אמר איבגי. “לשמחתנו, כולם יצאו שליליים אבל זה עדיין לא הסוף. מבחינת המידע, עוד לא קיבלנו דברים מוסמכים. אנחנו ניזונים ממידע שרץ בקבוצות ההורים, שם כבר מדברים על 70 חולים. יש כעס אבל לא ברור כלפי מי. אנחנו מתחסנים ונזהרים, ואז קורה מקרה כזה, אולי בגלל מישהו שלא הקפיד. אנשים צריכים להתעורר, להבין שאין מקום לשאננות”.

רן בליצר כתב בטוויטר כי ההתפרצויות האחרונות במודיעין ובנימינה נגרמו כנראה מהזן דלתא שהוא אחראי ל30-40% מההדבקות בשבועות האחרונים כאן ויהפוך, כמו בUK לזן העיקרי וכמעט הבלעדי כאן בשל המידבקות הגבוהה שלו.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.