החברה הישראלית שמיירטת את ארנקי הקריפטו של חמאס

מאז תחילת המלחמה, מערכת הביטחון בישראל פועלת לראשונה לטובת חסימת זרימת כספי הקריפטו לחמאס • המאבק הישראלי החדש נגד ארנקי הקריפטו של החמאס כבר רשם הצלחה משמעותית עם הקפאה של כ 100 חשבונות

גורם טכנולוגי במערכת הביטחון פנה בימים אלה לחברה הישראלית Lionsgate Network לטובת צייד ארנקי הקריפטו של החמאס, וכבר נרשמה הצלחה: כמאה ארנקי קריפטו ראשונים של ארגוני קש של החמאס נחסמו.

זו הפעם הראשונה בעולם שמתבצעת פעילות מסודרת המרוכזת על ידי חברה אחת שמטרתה לאתר ארנקי ריפטו של החמאס ולחסום אותם.

מאז התקפת החמאס ב-7 באוקטובר וכחלק מפעילות Lionsgate Network עבור מערכת הביטחון הישראלית, הוקפאו לבקשת רשויות אכיפת החוק בישראל יותר מ-100 חשבונות בבינאנס, בורסת הקריפטו הגדולה בעולם, במטרה לפגוע במימון של ארגון הטרור.

ממחקר של חברות ניתוח נתוני קריפטו עולה כי בין החודשים אוגוסט 2021 ליוני 2022 הועברו כ-93 מיליון דולר לארנקי קריפטו של הג'יהאד האיסלאמי, ו-41 מיליון דולר הועברו לחמאס. ב׳וול סטריט ג׳ורנל׳ הבהירו לאחרונה כי אי אפשר לדעת האם כספים אלה שימשו למימון המתקפה חסרת התקדים על העוטף והסביבה.

שימוש בארנקי קריפטו מאפשר להעביר כספים ללא פיקוח רגולטורי של הבנקים . שר הביטחון יואב גלנט הגיב ביוני השנה על הצלחת ישראל לתפוס כספים של ארגון חיזבאללה ואמר כי המטבעות הדיגיטליים הפכו את הפעולות לעצירת מימון ארגוני טרור למאתגרת מאוד.

מיירטת ארנקי קריפטו של החמאס (צילום: Lionsgate Network)

מנכ"ל חברת Lionsgate Network, בצלאל איתן רביב: "Lionsgate Network פועלת בחזית תחום ניתוח בלוקצ׳יין בעולם. עם צוות המומחים שלנו, יש לנו את היכולת לזהות ולנטר עסקאות קריפטו בזמן אמת. יכולת זו מאפשרת לנו לסמן תנועות פיננסיות חשודות ולהגיב במהירות לאיומים פוטנציאליים, בטרם יתממשו. בימים אלו אנו פועלים להפשרת כספי התמיכה בארגוני טרור, לטובת העברתם למשפחות הנפגעים.״

Lionsgate Network מציעה שירות למעקב ושחזור נכסי קריפטו המסייע לאנשים, עסקים וארגונים להשיב מטבעות קריפטוגרפיים אבודים, גנובים או בלתי-נגישים.

החברה מזמינה את ציבור ההאקרים ומומחי הבלוקצ'יין לסייע באיתור ארנקי קריפטו נוספים של החמאס על מנת להביא להקפאתם.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *