החוק החדש יגרום לגיוס חרדים? הצחקתם את אבישי בן חיים

אבישי בן חיים טוען: אף חרדי לא יתגייס בגלל החוק החדש. הפיתרון: תגמול נדיב של החיילים המשרתים

אבישי בן חיים, כתב החרדים הותיק, כיום בערוץ 10, פרסם הבוקר ססטוס נזעם בדף הפייסבוק שלו, בו יצא כנגד חוק גיוס החרדים החדש שאושר אתמול (א’) בממשלה:

“עד כמה תכנית הגיוס של ועדת פרי גרועה?”, שואל בן חיים, “אולי היה צריך לשמוע את אריה דרעי הבוקר בשיח פנים חרדי ברדיו קול ברמה מסביר כמשיח לפי תומו שיאיר לפיד לא עמד בהתחייבויות שלו כלפי בוחריו בנושא גיוס החרדים ומדגיש כי אם שס הייתה מציעה הצעה כגון זו לגיוס, יאיר לפיד היה נלחם נגדה.
“מה יש בה בתכנית? הכל חוץ מאשר שוויון בנטל:
“בשלב הראשון :פטור לכל החרדים! לא רק לבני ה22 ומעלה. מגיל 18 ומעלה. (בני ה22 ומעלה יכולים לצאת לעבודה מייד. לאלה שבגילאי 18 -22 הוכן אבסורד מיוחד: ועדת פרי מגויסת לחזק את החברה החרדית, פוטרת אותם משירות צבאי, אך מחייבת אותם להישאר בישיבה עד גיל 24 ואת אזרחי ישראל לממן גם את אלה מהם שהיו מעדיפים לצאת לעבודה).
“בשלב השני (רק בעוד 4 שנים, מה שנותן לעסקנים החרדים מספיק זמן לנסות להוריד סעיפים מציקים): פטור למאה אחוז מהחרדים שיירצו בכך עד גיל 21. אחר כך גיוס לחלק מהחרדים בגיל מבוגר, לשירות לא משמעותי, מקוצר, תמורת שכר של אלפי שקלים בחודש. או לחילופין שירות אזרחי של 4 שעות ביום, תמורת שכר שחייל צהל לא יכול לחלום עליו .
“בשלב זה יש המוטעים לחשוב כאילו רק 1800 חרדים יהיו במעמד ”תורתם אומנותם”, אז צריך להזכיר: יהיו עשרות אלפים. לא 1800, אלא עשרות אלפים. מדובר ב1800 בכל מחזור, באופן עקרוני הם יכולים להמשיך וללמוד ללא הגבלת תקצוב עד גיל 67 כשייצאו לפנסיה.

“אבל יש בכל זאת סעיף הארכת שירות והגברת הנשיאה בנטל שימומש כנראה: הוספת 4 חודשי שירות לבנות החילוניות.

“כל הדבר הזה מבהיר שוב שהפתרון היחידי להמעטת אי השוויון בנטל הוא מהפכה בתגמול חיילי צה”ל המשרתים, שימשיכו לשאת בנטל לבדם (בלי חרדים, בלי ערבים, בלי נשים שומרות מצוות, בלי משתמטים למיניהם) ולהחזיק את צבא העם”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.