הח”כים החרדים: הציבור החרדי החזיר לעצמו את הכבוד

בבוקר שאחרי הניצחון הגדול בבית שמש, מתקשים חברי הכנסת החרדים להסתיר את השמחה האדירה מההישג ההירואי, “הציבור החרדי החזיר לעצמו את הכבוד, הוא הוכיח שהוא יתאחד כנגד כל ניסיון לשלול את זכויותיו”

בבוקר שאחרי הניצחון הגדול בבית שמש, מתקשים חברי הכנסת החרדים להסתיר את תחושת הסיפוק הגדולה שלהם מההישג האדיר שהם רשמו אתמול.

זה לא רק הניצחון, זה גם – ובעיקר – הדרך בה הוא הושג, ועל מי הוא הוא הושג.

חברי הכנסת החרדים שהתראיינו הבוקר הדגישו שיתכן ומדובר בנקודת מפנה ביחסי חרדים – מדינה אחרי המכות האחרונות שהציבור החרדי ספג.

חבר הכנסת יעקב ליצמן אמר למוטי לביא ברדיו קול חי ״זה לא רק הניצחון על אבוטובול, זה קודם כל ההוכח שכשהציבור החרדי מתאחד באמת, אף אחד לא יכול לא״.

ח״כ ישראל איכלר התראיין אף הוא ברדיו קול ברמה, בדבריו הדגיש אייכלר כי הניצחון מעביר מסר לכל ראש עיר שחושב להיבנות על גבי הסתה לחרדים, שזה לא יצלח. אייכלר הוסיף: ״זה גם ניצחון על מערכת המשפט ששדדה את הציבור החרדי, גזלה ממנו את הבחירות והפכה עשרות אלפי יהודים חרדים לחשודים״.

חברי כנסת אחרים הדגישו כי הציבור הראה לממשלה בכלל, ולבנט, כהן, לפיד ונתניהו בפרט, שהציבור החרדי הוא לא אסקופה נרמסת, לדבריהם, אפילו שכל מערכות השלטון התגייסו נגד אבוטבול, הציבור החרדי התגייס בהמוניו כדי להעביר את המסר: ״אנחנו אזרחים שווי זכויות, לא ניתן שיקפחו אותנו״.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.