הח”כ מישראל ביתנו לד”ר פרייס: “אם את לא יודעת מה עושה החיסון – אל תחסני”

עימות בוועדת החוקה בדיון להארכת מצב חירום קורונה: ח”כ אלי אבידר האשים את ד”ר שרון אלרעי פרייס ראש שירותי בריאות הציבור: “אם את לא יודעת מה החיסון הזה עושה כראש בריאות הציבור זה אומר דרשני, אל תחסני”; ד”ר אלרעי פרייס: “אני מציעה להפסיק עם האמירות הפופוליסטיות לציבור

עימות בוועדת החוקה בדיון להארכת מצב חירום קורונה: ח”כ אלי אבידר האשים את ד”ר שרון אלרעי פרייס ראש שירותי בריאות הציבור: “אם את לא יודעת מה החיסון הזה עושה כראש בריאות הציבור זה אומר דרשני, אל תחסני”; ד”ר אלרעי פרייס: “אני מציעה להפסיק עם האמירות הפופוליסטיות לציבור; אני לא מנסה להביא אנשים להתחסן בלי לומר להם את כל האמת”

ד”ר אלרעי פרייס סקרה בפני הוועדה את הנתונים המצדיקים את הארכת מצב החירום בשל הקורונה ל-60 ימים נוספים, לאחר שחלק חברי הוועדה דרשו לקצר את משך ההארכה לאור תחילת החיסונים: “נכון להיום חיסנו 30% מהאוכלוסייה בסיכון במנה ראשונה ולא נגיע בתוך 60 יום לסיים את המנה השנייה לכל האוכלוסייה בסיכון. כמו כן, 1/3 מאוכלוסיית ישראל לא יכולה להתחסן כי הם ילדים ויהיו אנשים שלא ירצו להתחסן כך שב-60 ימים הקרובים עדיין נמצאים במצב חירום בפנדמיה עולמית. אם אתם חושבים שכשיש הכרזה על מצב חירום לאומי אפשר לעשות הכל, זה לא נכון. על כל צעד נכתבות תקנות, שום דבר אינו טייס אוטומטי. אנחנו כותבים חוו”ד עם נתונים והכנסת מצביעה על זה. האמירות האלה שהרשות המבצעת יכולה לעשות הכל זה פשוט לא נכון ולא מדויק וכל התנאים הנדרשים לתו סגול, עדיין ידרשו ב-60 יום הקרובים”
.
ח”כ אלי אבידר (ישראל ביתנו) אמר: “לנו נאמר שאפשר לחסן 300,000 ליום וכרגע מחסנים 150,000. למה אתם לא מחסנים רק את אוכלוסיות הסיכון והולכים על קמפיינים של מפורסמים כשאוכלוסיות חיסון מקבלות תור לעוד חודש וחצי. אמרת שאנחנו לא יודעים אם החיסון מונע את ההדבקה וזה לא מעודד את הציבור להתחסן. אם את לא יודעת מה החיסון הזה עושה כראש בריאות הציבור זה אומר דרשני, אל תחסני”.

ד”ר אלרעי פרייס הגיבה לדבריו: “אני מציעה להפסיק עם האמירות הפופוליסטיות לציבור. אני לא מנסה להביא אנשים להתחסן בלי לספר להם את כל האמת. אנחנו יודעים שהחיסון יעיל ב-95% ואנחנו לא יודעים אם מי שחוסן עדיין יכול להפיץ את הנגיף”.

היו”ר ח”כ יעקב אשר התערב בחילופי הדברים ופנה לח”כ אבידר: “אני לא רוצה פה את הטון הזה של התקפה”. לד”ר אלרעי-פרייס אמר: “אבקש ממך לא להשתמש במילה פופוליסטים ביחס לח”כים שעושים את תפקידם. ד”ר אלרעי פרייס נמצאת בחזית המערכה ימים ולילות וכשבאים לבניין הזה צריך חסינות ואני מבקש מכולכם שהשיח הזה לא יהיה”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.