החלה מלחמה בדרום: נערכים לירי עד המרכז

לפיד מקדים רפואה למכה

צה״ל תוקף כעת ברצועת עזה. הוגדר מצב מיוחד בעורף. פרטים נוספים בהמשך.

דובר צה”ל מתיר כעת לפרסם את שם המבצע: ״עלות השחר” כנגד יעדי טרור בארגון הג’יהאד האסלאמי הפלסטיני. רועי שרון: צהל הציב כיפות ברזל באזור מרכז הארץ.

צה”ל: “לפחות 15 מחבלים חוסלו עד כה בעזה. כיפת ברזל נפרסה בירושלים. נערכים להרחבת המבצע”.

ראש הממשלה יאיר לפיד יכנס הערכת מצב בשעה-18:30

‏דובר צה״ל תא״ל רן כוכב: מטס התקיפה ארך 170 שניות. בו זמנית הותקפו כלל המטרות.

ארגון הג’יהאד האיסלאמי בהודעה רשמית: האויב פתח במלחמה נגד עמנו, על כולנו להגן על עצמנו, לא ניתן לאויב להמשך במדיניות שלו שמטרתה לפגוע בהתנגדות.

מקור מצרי: “מאמצי התיווך נפסקו שעות לפני המבצע, הג’יהאד האיסלאמי הוא שהחליט לקטוע אותן. מצרים לא ידעה מראש על המבצע הישראלי”

‏על פי הדיווחים מעזה אחת התקיפות ואולי המשמעותית היא בדירה בבניין בבורג’. נראה כמשהו מאוד מדויק וממוקד כאשר היעד לתקיפה כרגע זה הג’יהאד האסלמי ולא חמאס.

בסיום מספר הערכות מצב שקיים מפכ”ל המשטרה, רב ניצב יעקב שבתאי וסגל פיקוד המשטרה, הוחלט על העלאת הכוננות של משטרת ישראל בכל רחבי הארץ לרבות יישובי הדרום ומרכז הארץ.
המשטרה תגביר את פעילות הביטחון השוטף ברחבי הערים והיישובים תוך מוכנות לירי תלול מסלול.
בנוסף המשטרה הכניסה לכוננות מיידית את כלל המפקדות המשמיתיות במחוזות המשטרה ובמג”ב תוך מוכנות מיידית לגיוס של 10 פלוגות מילואים של מג”ב בהתאם להתפתחויות המבצעיות והערכות המצב.

משטרת ישראל נמצאת בקשר ישיר עם צה”ל ויתר גופי הביטחון במטרה להעניק ביטחון מירבי לתושבי ישראל.
הציבור מתבקש לעקוב ולהיצמד להנחיות שיוצאות באמצעי התקשורת ולהישמע לכוחות המשטרה בשטח ולאפשר את פעילותם.

בכל אירוע חריג, עומד לרשות האזרחים מוקד 100, מוקד החירום של משטרת ישראל.

‏צהל תוקף כעת יעדים של הג׳יהאד האיסלמי בעזה. הוחלט ליזום. בשאיפה להשאיר החמאס בחוץ.

תושבי חוף אשקלון קיבלו הודעה מראש העיר: בדקות אלה מבוצעות תקיפות חיל האויר ברצועת עזה. צפוי ירי רקטי, ולכן הנכם מתבקשים להמצא בסמיכות למרחבים מוגנים. אני מצוי בקשר מול גורמי הצבא ואעדכן בכל התפתחות.

.‏הודעה שנשלחה למפקדי מג״ב במילואים לפני זמן קצר:״בעקבות צפי להסלמה בגזרה הדרומית ומחשש להסלמה בכל הארץ יש צפי להקפצת כוחות מילואים מג”ב. נא לדווח על זמינות ומוכנות שלכם להקפצה בטווח הזמן המיידי״.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.