החלום של מרן הרב חיים קנייבסקי שהתגשם

שלושת השותפויות עם רשכבה”ג מרן שר התורה שליט”א, שותפות בתורה, שותפות בתפילה וגזירת מלך לפרנסה ברווח
הזדמנות דחופה להשלים את חזונו של רשכבה”ג מרן שר התורה שליט”א בהקמת קרן ‘עוללים’ ולזכות בשלושת השותפויות

עשה למען עוללנו וטפנו: לפני כשנה יצאה ההוראה מבית רשכבה”ג מרן שר התורה שליט”א ל’קופת העיר’: “צריך לדאוג לילדים, שלא יהיו רעבים!”, ואכן בהצטרפותם של 7000 משפחות הקימה ‘קופת העיר’ את קרן עוללים שתומכת ב-7000 ילדים, ומעניקה למשפחות בנוסף לתמיכה השוטפת, גם כרטיס מזון לכל ילד במשפחה נזקקת, כאשר 220 ש”ח מוטענים בכרטיס לרכישת מוצרי מכולת ו-80 ש”ח מוטענים בכרטיס לרכישת עופות בשר ולדגים.

בימים אלו, עם השלמת שנה מעת יסוד קרן ‘עוללים’ ע”י רשכבה”ג מרן שר התורה שליט”א הוברר ב’קופת העיר’ כי 13,000 ילדים נזקקים עדיין לכרטיסים החודשיים, 13,000 ילדים ממתינים למוצרי מכולת, בשר עופות ודגים.
לאור המצב, נפתחים בימים אלו ימי הצטרפות מיוחדים לקרן ‘עוללים’, למען המטרה “שלא ישארו ילדים רעבים”, וכדי להשלים את חזונו של רשכבה”ג מרן שר התורה שליט”א שדאג את דאגת הילדים הרעבים.

כזכור, הרקע להקמת קרן ‘עוללים’ החל מעת התרגש עלינו רוגזו של נגיף הקורונה, מאז נפגעו תחומים רבים והשתנו ללא היכר. ‘קופת העיר’ המלווה את מערך התמיכה והסיוע למשפחות נצרכות, גילתה כי נוצר צורך להבטיח ולוודא שגם במשפחות ההרוסות והסובלות, ישמר העוגן של קיצבת מזון לכל ילד וילד. שלא יהיה מצב בדורנו דור השפע, בו קיימים ילדים רעבים ללחם חלילה, או צמאים לכוס חלב.

מטרת הקרן החדשה ‘עוללים שאלו לחם’, להשלים ל-300 ש”ח עבור כל ילד, כסף נטו שיוודא שיש לכל ילד, את הלחם, החלב והגבינה שהוא זקוק. 300 שקלים הם אמנם מינימום, אבל ראשית צריך לוודא שהבסיס המינימלי לא חסר. ואכן כאמור, בזכות 7000 המשפחות שנרתמו לקרן ‘עוללים’ הוענקו כרטיס מזון לכל ילד במשפחה נזקקת, כאשר 220 ש”ח מוטענים בכרטיס לרכישת מוצרי מכולת ו-80 ש”ח מוטענים בכרטיס לרכישת עופות בשר ולדגים.

שלושת השותפויות
לאור חשיבותו העצומה של פרוייקט “עוללים” בעיני רשכבה”ג מרן שר התורה הגר”ח קניבסקי שליט”א, יצא מרן שליט”א בצעד תקדימי שלא היה כמותו, לחתימת שטר שותפות רשמי ומחייב עם השותפים מייסדי הקרן. שטר שותפות הכולל, זכות וסיוע ללימוד התורה של מרן שליט”א, תפלה בברכת החודש, וברכה היסטורית ל”פרנסה ברווח”.
“שותפות בתורה” – זכות וסיוע לתורתו של רשכבה”ג מרן שר התורה שליט”א, בכך שמורידים ממנו את עול האכלתם של 20,000 ילדים רכים. “שותפות בתפילה” – רשכבה”ג מרן שר התורה שליט”א כולל את השותפים בכל ברכת החודש”. “גזרת מלך לפרנסה ברווח” – גזירת רשכבה”ג מרן שר התורה שליט”א בכתב יד קדשו לפרנסה ברווח.

https://www.kupat.org.il/news/345/?source=kol_barama_tochen

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.