החלו הגיורים האלטרנטיביים: הרבנות מזלזלת בחומרת הדברים

משהו חדש מתחיל? הרבנים רסקין ואמסלם גיירו בשבוע האחרון תשעה גרים בבית הדין האלטרנטיבי לגיור למרות הכרזת הרבנות הראשית כי לא תכיר בגיורים, הרב אמסלם בתגובה ל’קוקר’: “אנן בדידן ואינהו בדידהו” הרב הראשי לישראל הרב דוד לאו הגיב בביטול לנושא שהוא ציפור נפשם של העם היהודי לדורותיו ואמר “בעוד שלוש שנים אעסוק בזה” {רבנים לטקסים}

משהו חדש מתחיל? הרבנים רסקין ואמסלם גיירו בשבוע האחרון תשעה גרים בבית הדין האלטרנטיבי לגיור למרות הכרזת הרבנות הראשית כי לא תכיר בגיורים, הרב אמסלם בתגובה ל’קוקר’: “אנן בדידן ואינהו בדידהו” הרב הראשי לישראל הרב דוד לאו הגיב בביטול לנושא שהוא ציפור נפשם של העם היהודי לדורותיו ואמר “בעוד שלוש שנים אעסוק בזה” .

רשת בית הדין ‘גיור כהלכה’ בראשות רבה של אפרת הרב שלמה רסקין מתחילה לתפוס תאוצה, ביום שלישי האחרון נערכו תשעה גיורים, מתוכם ארבעה שלא הגיעו לעול מצוות וחמישה מבוגרים, רוב ככל המתגיירים החדשים הגיעו לפתחו של בית הדין לאחר דחיות ארוכות מצד הרבנות הראשית שלא הסכימה לגיירם.

בראש בית הדין עמד הרב רסקין, רב נוסף שהיה בהרכב הינו הרב חיים אמסלם שפרש ממפלגת ש”ס לפני מס’ שנים לאחר חילוקי דעות קשים בינן לבין הנהגת התנועה.
כזכור, לפני כשלושה חודשים הוכרז על הקמת בית הדין ‘גיור כהלכה’ תחת פיקוחו של הרב נחום רבינוביץ, אחד מפוסקי ההלכה החשובים ביותר בציונות הדתית, הדבר גרם לסערה זוטא ולהכרזה מצד הרבנות הראשית כי לא תכיר בגיורים למרות שמבחינה הלכתית נטו ספק אם יש בכוחה לפסול גיורים שנעשו ע”י בית דין אחר.
\
בתגובה לדברים מסר הרב אמסלם ל’קוקר’ את הדברים הבאים:”רוב ככל המתגיירים הבאים להתגייר בבתי הדין הפרטיים של ‘גיור כהלכה’ הם או כאלה שהם צאצאי יהודים מ’זרע ישראל’ שגדלו בתחושה שהם יהודים לכל דבר שמצוה להשיבם לחיק היהדות בפרט שמתברר שכולם חפצים בחיי תורה ויהדות. או כאלה שכשלו בבירור יהדותם מחוסר מסמכים וידע וכמעט קרוב לודאי שבלאו הכי הם יהודים (בירורי היהדות דורשים מסמכים שונים שלרוב קשה להשיג, לדעת הגרע”י ביביע אומר הכל מיותר, אך הרבנות הראשית לא אימצה דעתו בזה) ולכן הגיור כמעט רק גיור לחומרא. או כאלה שלדעת בית הדין ראוי לקבלם. ביחס לרבנות הראשית?! הכלל הוא הכל כפי ראות עיני הבית דין, ואנן בדידן ואינהו בדידהו” והוסיף “יקיימים כעשרה הרכבים שונים העובדים כל אחד באזורו… שנית המערכת היא תחת נשיאותו של הגר״נ רבינוביץ… שלישית בתי הדין נותנים עדיפות למי שהוא ״מזרע ישראל״ רביעית הבאים לבתי הדין לא מעונינים או צריכים את גושפנקת הרה״ר”

פנינו לרבנים הראשיים לישראל לקבלת תגובה, מלשכת הרב הראשי דוד לאו נמסר כי “ענייני גיור נמצאים בתחום סמכותו של נשיא ביה”ד הרב יצחק יוסף. לנו ברבנות הראשית אין שום קשר לעניין. בעוד 3 שנים כשהרב לאו יהיה בעז”ה נשיא ביה”ד – נעסוק בכך.”
מלשכתו של הראשל”צ הרב יצחק יוסף נמסר כי הם אינם מתייחסים לנושא.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.