החרדים- אשמים בכול! / עו”ד דוד דרור

לא משנה מה יהיה, יקרה או יתרחש- החרדים אשמים. ובהכול! עו”ד דוד דרור, מסביר את הבעיה הקיומית של מדינת ישראל- שהיא, בעצם, אנחנו.

הולכים לבחירות. יקיריי החרדים (והחרדיות) זה הזמן להזמין באי.ביי, שכפ”ץ טוב ולרדת למחתרת. בזמן הקרוב תגלו שאתם- כן אתם, המקור לכל תחלואי החברה.

אתם תואשמו בזה מימין ומשמאל בלי שום מצמוץ. יציגו את האופציה שתשבו בקואליציה הבאה כאפשרות מפלצתית, דמיונית ממש. תגלו שאתם מוצצי כספים מ”עטיני המדינה” (חרדי הרי לא מתוקצב במסגרת התקציב הוא תמיד מוצץ את כספו); מהר מאוד תגלו כי “דילים” שלפוליטיקאים המשתייכים לציבורים אחרים מותר לעשות – לפוליטיקאים שמייצגים אתכם – אסור לעשות.

אתם תוצגו כקיצוניים, כפנאטים, כחשוכים וכמטופשים. אתם גם לא לומדים את מה ש’הם החליטו שחשוב’ לכן אתם גם כנבערים. הרי אין דין רחל המשוררת וי.ח. ברנר, ואנטיגונה וסופוקלס, כדין ש”ס ופוסקים חלילה. לכן מי שקרא את ‘הכניסיני תחת כנפך’ קדוש יאמר לו, וההפך בזה במי שגורס משניות- גלותי שכמוהו.

מי שעובד למחייתו וגם לומד, יוצג כ”לא יצרן”, כי הוא עובד רק במשרה חלקית. אין לכם בעלות להחליט בעבור משפחתכם באיזה משכורת להסתפק, אתם צריכים להכניס כמה שיותר כסף למדינה, על מנת להצדיק את עצם קיומכם העלוב. כל אברך סוג ג’, שסרח באופן כזה או אחר יוצג כ”רב מוכר ובכיר”. וכל יוצאת בשאלה תקבל עמוד שער בשני עיתונים נפוצים לפחות. היא תספר כמה רע היה לה, וכמה טוב לה עכשיו, כשגילתה את האור. היא תספר שההורים שלה ישבו עליה שבעה, ושלושים ושנה, ושחבריה החילוניים חוגגים לה כל יום יומולדת ונושאים אותה על כפיהם יומם וליל. וכל מי שיקרא את הסיפור שלה ירגיש חשוב, ערכי, טוב ונאור.

אתם תואשמו בהתבדלות, ובאותה נשימה יאשימו את מי שמשרת בצה”ל ‘בהדתה’ ובניסיון לכפות את ערכיו על המרחב הציבורי (כפי שהם תופסים אותו). הדתה- זה הבון-טון החדש. אתם צריכים להיות שקופים, לבלום את הפה, לא לצייץ ולא לדרוש שום דבר. לקבל בהכנעה, ובכריעה ובהשתחוויה כל מה שנותנים לכם, כי גם זה יותר מידי. כמובן שגם סוגיית ‘ההדרה’ לא פסה מן העולם ולא אבד עליה הכלח. נמצא שוב ושוב, עלמות חן ענוגות, המנסות בכל כוחן לעלות לקווים חרדיים, ולשבת בינות הגברים, ואוי לו למי שיעז לומר להן מילה. ומה טוב הדבר אם ביניהן נמצא גם חיילת בצה”ל. ממש שתי ציפורים במכה. הדרת אשה, ועוד חיילת?! מי ישמע כדבר הזה.

זה בתמצות הסיפור של הציבור החרדי בארץ, ובתקופת בחירות על אחת כמה וכמה. אשרינו שזכינו שמקוימת בנו נבואת ה’ מפי ישעיה: “שמעו, דבר-ה’, החרדים, אל-דברו; אמרו אחיכם שונאיכם מנדיכם, למען שמי יכבד ה’–ונראה בשמחתכם, והם יבושו.” (ישעיה, סו’).

סתמו ת’אוזניים, סתמו ת’אף, “חבי כמעט רגע עד יעבור זעם” (ישעיה, כו).

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. *זה תוצאה “מבני תייייירה” (*הרודפים*) בני ברק* האשמים על כל הרע בעולם

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב