הטרגדיה ברכסים: “להימנע משמועות מופקרות וזדוניות”

מותו הטראגי של תושב רכסים שבתו לא התקבלה לבית הספר בישוב הוביל לגל שמועות שקשרו בין הדברים. בקהילה החרדית מגיבים: “מדובר בטרגדיה כואבת, אך להפנות אצבע מאשימה כלפי הנהלת המוסד זו עלילת דם”

הלם ברכסים: הישוב החרדי השקט בצפון הארץ סוער מאז ליל אמש בעקבות מותו הטראגי של אחד מבני המקום, שנמצא ירוי ברכבו.

עם מציאת הגופה החלו מכרים וגורמים שונים להפנות אצבע מאשימה כלפי בית הספר המקומי שסירב לקבל את בתו של המנוח אל שורותיו. בראיונות לכלי התקשורת נאמר כי לאחר קבלת הסירוב האב היה נסער מאוד, סערה שהובילה לטרגדיה המחרידה.

מנגד, בכירים בקהילה החרדית דוחים בשאט נפש את ההאשמות ומכנים אותן “עלילות דם”. אח מהעסקנים במקום אומר בשיחה ל’קוקר’ כי “הקהילה עיין המומה וכואבת מהאירוע המחריד – וכבר נאלצת להתמודד עם גל שמועות מרושעות וזדוניות”.

לדברי העסקן, “מדובר בשעה קשה לקהילה, למשפחה, לכולם…עצוב שדווקא עכשיו יש מי שמנסה לגרוף הון פוליטי ותקשורתי מהנושא. אני אומר באחריות: אין קשר בין אי-הקבלה לבית הספר לבין מה שהתרחש אתמול”.

ב’, שכן ומכר של המשפחה מחזק את גירסת העסקן ומוסיף: “זה אולי לא הזמן והמקום לדון בזה, אך אין לנו ברירה אחרת. אני מכיר היטב את המקרה. ראשית, לא מדובר פה באפליה על רקע גזעני. חד משמעית לא. ושנית, גם אם כן היתה כאן אפליה – הרי שלא היא שהובילה לטרגיה אתמול”.

“מה שדרוש עכשיו זה לטפל במשפחה, לא להיגרר לקרבות וחילופי ההאשמות. אני מתחנן בפני הגולשים: תזהרו משמועות מופקרות וזדוניות, אל תשתפו איתן פעולה. זה מזיק, אסור ושקרי”, מוסיף ב’ בכאב.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.