היה לכם חם? היום יותר

חשבתם שאתמול היה השיא? גל החום יגיע היום לשיאו, הבשורות: ממחר ירדו הטמפרטורות. התחזית

חשבתם שאתמול היה השיא? גל החום יגיע היום לשיאו, וכבר משעות הבוקר תוכלו לחוש בלחות הפוקדת את ארצנו.  הבשורות הטובות: ביום שלישי צפויה ירידה קלה בטמפרטורות והקלה בחום, אך עדיין יהיה חם מאוד. רק לקראת יום חמישי יישבר השרב.

 

הטמפרטורות החזויות להיום: קצרין 39 מעלות, נהריה 34, צפת 37, טבריה 42, נצרת 34, חיפה 33, טייבה 38, אריאל 36, תל אביב 33, ירושלים 38, ים המלח 44, רחובות 37, אשקלון 32, שדרות 37, ערד 39, באר שבע 41, מצפה רמון 40 ובאילת 44 מעלות.

מחר צפויה ירידה קלה בטמפרטורות. ביום רביעי תורגש הקלה משמעותית בעומס החום ורק החל מיום חמישי הטמפרטורות יחזרו להיות רגילות לעונה.

עומס החום הכבד ברחבי הארץ גורם לעלייה בכמות הפניות למוקדי מד”א כתוצאה מגל החום הכבד.

החל משעות הבוקר של אתמול (א’) בשעה 06:00 ועד השעה 18:00 העניקו צוותי מד”א שערוכים בהערכות מיוחדת טיפול רפואי ללמעלה מ- 166 בני אדם שנפגעו מגל החום, מהם כ- 77 בני אדם שחשו חולשה, כ- 75 בני אדם שהתעלפו, למעלה מ- 14 בני אדם שהתייבשו, בהם נערה כבת 17 שפונתה במצב בינוני לבי”ח תל השומר.

מדובר בעליה משמעותית, כך לדוגמא ב 2.7.2016 בין השעות 06:00 ל 18:00 נרשמו במד”א קריאות ל- 33 בני אדם שהתעלפו, 8 בני אדם שהתייבשו ו- 54 בני אדם שחשו חולשה.

במגן דוד אדום שבים ומזכירים לציבור כי יש לבדוק שוב ושוב בכל נסיעה את המושב האחורי ולוודא את שלומם של הילדים וכי אף אחד מהם לא נשכח ברכב. בנוסף, מבקשים במד”א מהציבור לשים לב למכוניות חונות במהלך היום, ולהזעיק את מד”א והמשטרה בכל מקרה שבו נראה ילד בכלי הרכב, ללא השגחת מבוגר. יצוין, כי תשומת לב מוגברת של הציבור כולו יכולה להציל את חייהם של פעוטות רבים.

מנכ”ל מד”א אלי בין: “במד”א ממשיכים לשמור על הערכות מוגברת בעקבות גל החום הכבד. על מנת להימנע מפגיעות בנפש אני שב ומבקש מהציבור הרחב להישמע להמלצות מד”א, לשים לב לאוכלוסייה הפגיעה יותר, הקשישים, הילדים והתינוקות, להרבות בשתייה ולהימצא במקומות מוצלים וממוזגים. אני שב ומזכיר להורים ולנהגי ההסעות לתת תשומת לב מיוחדת לילדים ברכב, לבצע סריקה בטרם עזיבת הרכב ולהביט ברכבים סביבנו שחלילה לא נשכח ילד ברכב, מבט לתוך רכב חונה יכול להציל חיים.”

 

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.