היום: הבחירות לנשיאות רוסיה – פוטין צפוי לזכות ברוב עצום

אזרחי רוסיה ייצאו היום להצביע לנשיאות רוסיה. לא צפויות הפתעות: ולדימיר פוטין צפו לזכות שוב, ברוב גדול של 70%. השכם בבוקר יצאו שליחי חב”ד להצביע למענו, לאור הקשר החם עם יהודי רוסיה

הבוקר (א’) נפתחו הקלפיות ברוסיה לקראת ההצבעה לנשיאות המדינה.

‫רב העיר בירוביז׳אן ושליח חב״ד, הרב אליהו ריס, נצפה השכם בבוקר כשהוא כבר מצביע לבחירות לנשיאות רוסיה, בקלפי שנפתח ב-6 בבוקר.

האזרחים שמו לב כי היום, לפני ארבע שנים בדיוק, סיפחה רוסיה לשטחה את חצי האי קרים, לאחר משאל עם שבו הביעו 97 אחוז מהמשתתפים את תמיכתם בעזיבת אוקראינה וב”איחוד מחדש” עם רוסיה.
סיפוחו של חצי האי בעל החשיבות האסטרטגית הזניק מצד אחד את התמיכה העממית במנהיגותו של הנשיא ולדימיר פוטין, אך גרר את רוסיה לבידוד עולמי ולמשטר סנקציות חמור של מדינות המערב.
כעת, בבחירות לנשיאות מקווה פוטין, שמנהיג את רוסיה מזה 18 שנה, להראות לעולם שהוא נשען על תמיכה עממית עצומה מבית, למרות ניסיונות המערב להחליש את כוחו באמצעות מלחמה כלכלית.
רק מעטים מהרוסים מאמינים כי פוטין לא יצליח לקבל יותר מ-50 אחוז מקולות הבוחרים, ובכך להבטיח את ניצחונו כבר בסיבוב ההצבעה הראשון. למעשה, צפויה התמיכה בפוטין, שכבר צבר שלוש כהונות נשיאות וכהונה וחצי כראש ממשלה, להיות קרובה ל-70 אחוז.
ממשלתו הכריזה בסוף השבוע על תגובת תגמול להחלטת בריטניה לגרש 23 דיפלומטים רוסים: 23 דיפלומטים בריטים יגורשו בתוך שבוע מרוסיה, “המועצה הבריטית” ברוסיה תיסגר, וכך גם משרדי הקונסוליה הבריטית בסנקט פטרבורג
ההצבעה תיערך היום ב־96 אלף קלפיות בשטח המתפרס על 11 אזורי זמן שונים. התוצאות אמורות להיוודע הלילה. הנשיא הנבחר יושבע ב־7 במאי.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.