הכירו: בני הנוער שיתקנו לכם את המחשב רק ב 20 שקל (וידאו)

הכירו את בני הנוער היקרים המציעים לתקן את מחשבכם תמורת 20 שקלים בלבד. וידאו

מחשבים נייחים נראים לחלקנו כמו דבר מן העבר. אך רבים שידם אינה משגת את המחשבים הניידים העולים אלפי שקלים, עדיין משתמשים באותן מכונות מלבניות היושבות תחת השולחן. מעבדות Fixit הפועלות על ידי עמותת תפוח מציעות לתקן את מחשבכם תמורת 20 שקלים בלבד על ידי בני נוער מתנדבים

מחשבים הם דבר שנוטה להתקלקל. את זה כולנו חווינו על בשרנו בשלב כזה או אחר של חיינו. אך מעבדות התיקון והחלפים היקרים יכולים למנוע מרבים לחזור ולהשתמש באותו מחשב ולגרום לחלק לקנות חדש ולזרוק את הישן, או לאלו שלא יכולים להרשות לעצמם מחשב חדש – לא להשתמש בכלל. עמותת תפוח המפעילה את תוכנית נטע, מאפשרת לכל אחד ואחת להביא את המחשב הנייח התקול שלו למעבדה ולתקן אותו תמורת 20 שקל בלבד. הכירו את בני הנוער המתנדבים במעבדת Fixit שבכפר סבא

מתקנים בכל הארץ

המעבדות השייכות לעמותת תפוח, פועלות ביותר מ-350 מוקדים ברחבי הארץ בערים כמו עכו, חצור בית שאן דימונה ובאר שבע ולמרות תדמיתה היוקרתית, גם בכפר סבא. המעבדה היושבת בין שיכון קפלן להדרים משרתת את תושבי האזור, אך למעשה כל אחד יכול להגיע לכל אחת מהמעבדות ולקבל שירות. בתוכנית משתתפים בני נוער הגרים בעיר כשהם מקבלים הדרכה על ידי בעלי מקצוע מחברות כמו אינטל ומיקרוסופט שגם סיפקו את התוכנות לניהול המעבדה, הפועלת במשך יומיים בשבוע בשעות הערב ומתופעלת כמעט כולה על ידי בני הנוער.

“לא תוכנית למצטיינים אלא תוכנית למצוינות”

התוכנית בנויה כדי לקחת את בני הנוער הבאים מרקע סוציו-אקונומי נמוך ולתת להם הכשרה טכנית וכישורי ניהול שישמשו אותם בשאר חייהם. במקביל למה שבני הנוער מפיקים מהמעבדה, גם תושבי העיר מרוויחים ממנה לא פחות. עלות התיקון הסימלית, מאפשרת לאנשים שידם אינה משגת לתקן את מחשבם ללא חסם התשלום הגבוה הדורשות מעבדות מקצועיות. במידה והתיקון דורש החלפת חלקים, הם נמכרים במחיר נמוך ממחיר השוק שכן הם חלקים מתרומה. בנוסף המעבדה מוכרת מחשבים מחודשים.

אך לפני שאתם רצים לשים את המחשב לתיקון חשוב שתדעו: במקרה של תקלת חומרה, החלפים הנמצאים במעבדות מגיעים מתרומות וכטבעם ישנים למדי. רק לאחרונה עברה המעבדה ממחשבי פנטיום 4 למעבדי Core 2 Duo כך שמדובר במחשבים המתאימים יותר לשימושי אינטרנט בסיסיים מאשר גיימינג מסיבי.

עבודות לחרדים

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.