“הכל חרטא”: האמת מאחורי מיון ההדסים

״כשאני מיינתי, צעקו עליי למה אני עובד לאט״, משיחה עם בחור שעבד במיונים של ההדסים לחג הסוכות והגיעה לידי ‘אקטואליק’ עולות שאלות קשות בנוגע לכשרות ההדסים ודירוגם. האזינו

בחור שעבד במיונים של ההדסים לחג הסוכות חושף את האמת שמסתתרת מאחורי תעשיית מיוני ההדסים. בשיחה שהגיעה לידי ‘אקטואליק’ נשמע בחור שעובד בענף ההדסים כשהוא מטיל ספק על כשרות ההדסים ודירוגם.

בשיחה שנערכה עם נ. שעבד במיון הדסים לכל הכשרויות בציבור החרדי, עולה תמונה מדאיגה. אי פיקוח, מיון לא נכון. עירבוב בין סוגים, ובמקרים רבים סוגים שאינם א. א. ממויינים ככאלה.

האזינו לחלקים מתוך השיחה:

האם אין פיקוח ואין אמת בדירוג סוגי ההדסים” נשאל נ, “הכל חרטא אחת גדולה״, הוא משיב ומפרט: “יש הדסים בצבע ירוק וישנם שלושה עלים שיוצאים מאותו מקום.

“הם נותנים לבנות לבדוק מאות עלים ברבע שעה, במהירות כפולה פי עשר משל האברכים ״ מסביר נ. ומוסיף ״מדובר בתעשייה שאין בה שום אמת או פיקוח של הרבנים מטעם הכשרויות״ סוגי א׳ של האחד וסוג ג׳ של כשרות אחרת, הכל אותו דבר״.

״הכל חרטא ברטא”, הוא מטיח לגבי תעשיית ההדסים, ” תמיד אמרו לי שכל הכשרויות הן שקר, היום (אחרי שעבד במקום) אני יודע שזה נכון. אם כשרות מסוימת נותנת כשרות על משהו שהיא אפילו לא ״פוזלת״ עליו, מחר היא גם תיתן לך בשר ״מהודר״ שאפילו לא ראו״.

 

 

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. יהודי פשוט

  וואו,
  המון זמן לא ראיתי כתבה כזו שטחית.
  אם מפרסמים משהו, כדאי שיהיה רציני לענייני.
  אחרת זה סתם לשון הרע.
  מועדים לשמחה

  אלישע |
  הגב