“הכל מותר בישראל, גם לדקור את שירה בנקי”

יו”ר יש עתיד יאיר לפיד השתתף בפרויקט ל’אהבת חינם’ ועל הדרך כתב דברי הסתה כנגד החרדים: “כשזה מה שאתה מרגיש. הכל מותר. לעבור על החוק, לאגור נשק, לדקור את שירה בנקי, לשרוף את עלי דוואבשה, כתב לפיד.

יו”ר יש עתיד יאיר לפיד ממשיך במסע לכיבוש הבית ברחוב בלפור ומשחרר לחלל הפייסבוק סטטוס שכולו נוטף ניסיון להשתלב במרבד הציבורי המרכזי תוך הסתה כנגד מגזרי המיעוט בישראל ובהם הציבור החרדי.

“האמת היא שאנחנו בצרות”, כותב לפיד שצירף תמונה עליה נכתב “אהבת חינם”, “כל אחת מהקבוצות המרכיבות את החברה הישראלית משוכנעת שהזהות שלה עומדת בפני הכחדה. כל אחד משבטי ישראל מאמין שהשבטים האחרים זוממים להעלים אותו, לגרש אותו מביתו, להלביש לו כיפה בכוח, לגנוב את כספו, לעשות לו את כל הדברים האיומים שהוא קרא עליהם בפייסבוק.

לפיד אמנם לא חשב יותר מיד אך בפוסט הוא כותב משפטים על גבול ההסתה.  “אם לא נעשה משהו, הם אומרים לעצמם – ורצוי משהו אלים וקולני ומהיר – לא נהיה”. כותב  לפיד , “כשזה מה שאתה מרגיש. הכל מותר. לעבור על החוק, לאגור נשק, לדקור את שירה בנקי, לשרוף את עלי דוואבשה, להודיע שכל מי שלא חושב בדיוק (אבל בדיוק!) כמוך, הוא לא פטריוט, או לא יהודי, או סתם לא בן אדם”.

לפיד מספר לגולשים כי מועצת התלמידים והנוער הארצית ביקשו ממנו להשתתף בפרוייקט שבו בוחרים שלושה אנשים שהוא אוהב אהבת חינם.

לפיד בחר שלושה אנשים שאותם הוא אוהב בהם: רוני סומק. :מפני שהוא המנטור שלי מאז שאני בן 19, והוא לימד אותי לאהוב משוררים גדולים. השנייה שנבחרה מירב רוט אחותו.  ולסיום בחר את רעייתו ליהא לפיד.  “אלוקים יודע שלא מגיע לי”

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.