הכל נתרם במשפחה: אחותו הגדולה של באפט תורמת בסתר

לא קל להיות עשיר: כך תשמרו על ההון שצברתם. הכל נתרם במשפחה: אחותו הגדולה של באפט תורמת בסתר.

כשהמיליארדר וורן באפט הודיע ב-2006 כי בכוונתו לתרום את רוב הונו לצדקה, הוא הוצף בבקשות אישיות מאנשים שזקוקים לסיוע – בקשות שהוא ממשיך לקבל עד היום.

אבל בניגוד להרבה מיליארדרים, מנהיגים וידוענים שמקבלים מיליוני מכתבים, באפט לא מתעלם מהם. הוא מעביר אותם לאחותו הגדולה דוריס, וקרן סאנשיין ליידי שלה בודקת כל מכתב ומסייעת לאלה מביניהם שהכי זקוקים לסיוע. “היא פשוט מאמינה שלהרבה אנשים אין מזל בחיים, ורוצה לעזור להם”, אמר באפט בראיון ל-CBS.

באפט העביר בתחילה לאחותו 5 מיליון דולר כדי לכסות את העלויות הכרוכות בטיפול במכתבים, והבטיח לה כי ימשיך להעביר לה כסף אם תזדקק לו. לדברי דוריס בת ה-86, הבקשות בדרך כלל פשוטות: אדם שזקוק לעין זכוכית, אישה מבוגרת שרוצה להקים מצבה על קברי ילדיה שמתו, אישה נכה שצריכה מכונית כדי לבקר את בתה ואת נכדיה. “אלה אנשים הגונים שלא היה להם מזל כמו לאחרים”, אמרה.

באפט, שהקימה את הקרן ב-1996, סיפרה כי הדחף שלה לעזור לאנשים התפתח עוד במהלך השפל הגדול, כאשר ראתה אנשים שמתקשים להשיג דברים בסיסיים כמו אוכל או קורת גג. הרצון הזה גבר עוד יותר לאחר שסבלה בחייה מלא מעט אכזבות אישיות כמו ארבעה גירושים והפסד של 12 מיליון דולר במפולת בשוק המניות ב-1987.

אתר של וורן באפט מפרט במה וורן באפט משקיע www.berkshirehathaway.com

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.