הכנסת עושה סוף לאפליית המחזיקים סלולרי כשר

ח”כ הרב מיכאל מלכיאלי(ש”ס): “הצעה נועדה לסייע לציבור בני התורה המחזיקים פלאפונים כשרים”

מליאת הכנסת אישרה היום בקריאה שניה ושלישית ברוב של 45 תומכים וללא מתנגדים את הצעת ח”כ הרב מיכאל מלכיאלי (ש”ס), אשר תשים סוף לאפליית מחזיקי הפלאפונים הכשרים, ותחייב את חברות הסלולר לקבל אישור טלפוני מראש מהלקוח טרם שינוי / העלאת תעריפי התוכניות בסלולר, כאשר מסתיימת תקופת ההתחייבות הראשונית (כאשר לאחר מכן על פי רוב מתעדכן המחיר גבוה יותר).

ח”כ הרב מיכאל מלכיאל (ש”ס) הרקע להצעת החוק נועדה לסייע לציבור בני התורה המחזיקים פלאפונים כשרים, ולא היו מעודכנים עד היום כלל, במידה והייתה מסתיימת להם תקופת התחייבות, מכיון שחברת הסלולר הייתה שולחת מסרון כתוב למכשיר, שלא היה מגיע כלל לאחר שהמכשיר חסום למסרונים על פי הוראת גדולי ישראל. כתוצאה מכך, הלקוח אינו מודע לעדכון מחיר החבילה שהתייקרה ברוב המקרים, ולא נותרה לו ברירה אלא לשלם. סכומים אשר לא פעם מגיעים למאות שקלים ואף יותר”.

בדברי הסבר להצעת החוק נכתב: “התיקון המוצע קובע כי נוסף על חובת הודעה במסרון לעניין מועד סיום העסקה או ההתחייבות בעסקה לתקופה קצובה, עוסק יחויב לחתור אקטיבית לשם יצירת קשר טלפוני עם הצרכן ולהודיע על מועד סיום העסקה או ההתחייבות גם באמצעות שיחה טלפונית למספר הטלפון הנייד שמסר הצרכן לעוסק– 21 ימים לפני מועד סיום העסקה או ההתחייבות, ואם חל מועד מסירת ההודעה לפי פסקה זו בשבת או בחג – ביום שלאחר השבת או החג”.

בעקבות אישור הצעת החוק בקריאה שניה ושלישית, הודה ח”כ הרב מיכאל מלכיאלי ליו”ר תנועת ש”ס ושר הפנים הרב אריה דרעי שנתן את ברכתו למהלך שעתיד להקל על אלפים רבים המחזיקים בפלאפונים כשרים, רובם ככולם מהציבור החרדי, ואשר עד כה נגבו מהם סכומים לא מבוטלים שלא בצדק. כמו כן, הודה ליו”ר וועדת הכלכלה ח”כ איתן כבל, לשרת המשפטים איילת שקד ולשר התקשורת איוב קרא ולראש הרשות להגנת הצרכן מיכאל אטלן שהבינו את נחיצות הצעת החוק ותמכו בה לאורך כל הדרך.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.