הכתב נדקר והפיל את מניית החברה (וידאו)

נכשל או פספס: כתב הערוץ הראשון בדק את אפודי המגן נגד דקירות שחולקו אמש לחיילי צה”ל, על גבו ונפצע קל ופונה לבית החולים. מאז הפצת ההודעה – מניית החברה נופלת. צפו בתיעוד {איך נדקר כתב הערוץ ה-1}

בעקבות גל טרור פיגועי הדקירה שלא נפסק, צה”ל מחפש פתרונות למיגון נגד דקירות בפלג הגוף העליון של הלוחמים והמאבטחים.

בצה”ל הוחלט לאבזר את הלוחמים באפוד מגן צווארי שמתלבש על האפוד הקרמי הרגיל ומגן על העורף, הצוואר והגרון, על מנת לספק לחיילים הגנה נוספת.

כתב הערוץ הראשון איתם לחובר שהכין כתבה על האפוד מגן הסכים לבדוק על עצמו את האפוד,אך מסתבר שהסכין הצליח לחדור את האפוד לתוך גופו והוא נפצע והובל לבית החולים במצב קל.

בערוץ הראשון פרסמו בעקבות התקרית: “כתבנו, איתם לחובר, יצא הבוקר לצלם כתבה על אפודי מגן, עבור מהדורת מבט.

במהלך הכתבה, איתם נפגש עם נציגי החברה שמייצרת את אפודי המגן בעבור מערכת הביטחון ובעבור השוק האזרחי. תוך כדי הצילומים, הסכים לחובר לבקשת נציגי החברה, לנסות על עצמו את אפוד המגן. הניסיון לא צלח, האפוד לא עמד בהבטחות היצרן, הסכין חדר פנימה, ופצע אותו קלות”.

“נציגי החברה, שחשו מבוכה גדולה כתוצאה מהתקרית, הגישו ללחובר עזרה מידית. בהמשך, פונה לחובר לבית חולים לקבלת טיפול רפואי, שם הרופאים ביצעו תפרים לחתך שנוצר בגבו”.

מנהל חברת האפודים הגיב לראשונה ב”שש” עם סיון רהב מאיר ב’ערוץ 2′ על דקירת כתב ‘ערוץ 1’: “אני דקרתי את איתם לחובר בטעות. זה לא האפוד, דקרתי בטעות מעבר לאפוד, סליחה”.

איתם לחובר יצא לבדוק ולמרות שנפגע בטעות. הוא הגיע לאולפן והסביר מה באמת קרה שם בניסוי.

צפו בכתבה המלאה

כתבנו בדק את איכות האפוד – ונפצע בדקירה

טרור הדקירה שלו אנו חשופים בחודשים האחרונים, אתגר רבים בשאלה כיצד ניתן להתמודד עם האיום, אז איתם לחובר יצא לבדוק ולמרות שנפגע בטעות. הוא הגיע לאולפן והסביר מה באמת קרה שם בניסוי, אנו מאחלים לו רפואה שלימהזמין ביוטיוב https://youtu.be/zrUjhGN0XQA

‎Posted by ‎הערוץ הראשון – Channel 1 Israel‎ on‎ יום רביעי 6 ינואר 2016

מניית החברה שמייצרת אפודים למערכת הביטחון ולשוק האזרחי התחילה את היום בעלייה של 3% אחוזים עם פתיחת המסחר בבורסה, וברקע פרסום בעיתון ידיעות אחרונות כי חברת פמס ביצעה עסקה עם צה”ל למכירת צווארוני מגן, לאור המצב הבטחוני הרגיש.

אך מאז פרסום דקירת הכתב: המנייה נפלה ב-5%. מדובר באחת הירידות החדות היום במניות היתר.

מפמס נמסר בתגובה כי: “הסכין לא חדרה את המיגון אלא הכתב בעת ההדגמה זז וה”דוקר” פספס את המיגון ולכן הכתב נדקר קלות בחלק העליון מעל המיגון. החומר שלנו נבדק במעבדות בכל העולם ונמצא עומד בכל התקנים המחמירים ביותר, הרבה מעבר לדקירה של אדם”.

פמס עוסקת בפיתוח וייצור אריגים המשמשים חומר גלם בתעשיית המיגון האישי ומיגון כלי רכב ותחבורה. בעל השליטה בחברה, דניאל בלום, מחזיק ב–68% ממניותיה. החברה נסחרת בתל אביב בשווי של 880 מיליון שקל. בתשעת החודשים הראשונים של 2015 היו לפמס הכנסות של 213 מיליון שקל ורווח נקי של 58.7 מיליון שקל.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.