הלו”ז המלא: ריבלין ימשיך את סבב ההתייעצויות

מחכים לליברמן: נשיא המדינה ימשיך מחר את סבב ההתייעצויות עם כלל הסיעות שנבחרו לכנסת

נשיא המדינה ראובן ריבלין ימשיך את סבב ההתייעצויות עם כלל הסיעות שנבחרו לכנסת מחר זאת בתיאום עם יו״ר ועדת הבחירות השופט חנן מלצר. לאחר קבלת תוצאות הבחירות הרשמיות מידי השופט מלצר ביום רביעי, ישקול הנשיא את הצורך בהשלמת סבב ההתייעצויות באם יידרש לכך.

על פי הנוהג, ייפגש הנשיא עם נציגי הסיעות, ישמע את המלצתן ולאחר גמר סבב ההתייעצויות עם כלל הסיעות יכריז על חבר הכנסת עליו תוטל מלאכת הרכבת הממשלה. מרגע שיטיל הנשיא את מלאכת הרכבת הממשלה על חבר הכנסת הנבחר יעמדו לרשותו, על פי חוק יסוד הממשלה, 28 ימים להרכיב ממשלה חדשה בישראל. במצב בו תידרש ארכה לתהליך, בסמכות נשיא המדינה להעניק ארכה נוספת של עד 14 יום נוספים על פי החוק.

לוחות הזמנים וסדר הגעת נציגי המפלגות להיוועצות ביום שלישי הם: 9:15 הגעת נציגי סיעת העבודה להיוועצות במשכן הנשיא. 10:00 הגעת נציגי סיעת ישראל ביתנו להיוועצות במשכן הנשיא.

10:45 הגעת נציגי סיעת איחוד הימין להיוועצות במשכן הנשיא, 11:30 הגעת נציגי סיעת מרצ להיוועצות במשכן הנשיא. 12:15 הגעת נציגי סיעת כולנו להיוועצות במשכן הנשיא. 13:00 הגעת נציגי סיעת רע”מ-בל”ד להיוועצות במשכן הנשיא. ייתכנו שינויים בלוחות הזמנים של הגעת הסיעות.

כזכור, בהחלטה היסטורית וראשונה בתולדותיו של בית הנשיא, הנחה נשיא המדינה על העברת מפגשיו עם הסיעות השונות בשידור חי, בכל פלטפורמות המדיה השונות וזאת מתוך רצון לקדם שקיפות מול אזרחי ישראל.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.