הלילה: אלפים עלו לקבר יהושע בן נון

אלפי מתפללים השתתפו הלילה בכניסה הגדולה בשנה לקבר יהושע בן נון שבשומרון. יוסי דגן: “עם שזוכר לאחר אלפי שנים את מנהיגיו לא ישכח את אדמתו”

אלפי מתפללים נכנסו הלילה לקבר יהושע בן נון שבכפר כיפל חארס בשומרון, בכניסה הגדולה בשנה. שמתקיימת לציון יום פטירתו של בן נון, שעל פי המקורות מתקיים בכ”ו ניסן, זאת כחלק מהכניסות הקבועות אותן מקיימת המועצה האזורית שומרון בסיוע מנהלת קבר יוסף והמקומות הקדושים.

בין אלפי המתפללים נכנסו בין השאר הרב יעקב עדס, ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, רב השומרון הרב אליקים לבנון, הרב דודי דודקביץ’, ראש מועצת עמנואל אליהו גפני, הרב ישראל אביחי, הרב בניהו שמואלי, והאדמו”ר מקופישניץ. את הכניסה ליוותה חטיבת אפרים שאפשרה למתפללים להיכנס רגלית לכפר בבטחה.

יוסי דגן נשא דברים במקום ואמר: “עם שזוכר את מנהיגיו גם לאחר אלפי שנים, לא ישכח את שורשיו ואת אדמתו. וזאת אנחנו מבטיחים. אנחנו תושבי השומרון נהיה כאן על המשמר לשמור על המקומות הקדושים ולשמור על האדמה הזו למען הדורות שיבואו אחרינו”.

עוד הוסיף דגן וקרא לכנסת החדשה ולממשלה החדשה “לקבל כוחות וללמוד מיהושע בן נון מנחיל הארץ, להקים ישובים חדשים ולהחזיר את יישובי צפון השומרון שנעקרו”.

הרב אליקים לבנון אמר באירוע: “אנחנו מברכים את כל המוני בית ישראל ביום ההילולא של יהושע בן נון, כובש ארץ ישראל, כובש הארץ, מברכים את המוני עם ישראל שתתקבלנה תפילותינו, ושממשלת ישראל תקום ותהיה ממשלה אחת מאוחדת שתפעל למען התורה למען ההתיישבות למען הארץ, בע”ה מכוחו של יהושע בן נון תבנה התורה ותבנה הארץ במהרה בימינו”.

ראש מועצת עמנואל אליהו גפני: ״מאוד מרגש לראות את עם ישראל בכזה מקום, השומרון התברך בכאלה מקומות קדושים, שהמורשת של עם ישראל התחילה פה, אנחנו קוראים לעם ישראל לבוא לפה”.

סגן יובל הרמן, סגן קצין ההגנה המרחבית של חטיבת אפרים מוסיף: “מספר פעמים בשנה החטיבה מלווה ומאבטחת כניסה אל הקברים, במטרה שיהיה ניתן להתפלל בבטחה. הכניסות אל הכפר נעשות באופן מרוכז, באבטחה מלאה של לוחמי צה״ל, מג״ב ובשיתוף משטרת ישראל בהערכות ובתכנון מקדים. נמשיך לפעול כדי לאפשר כניסה למתחם קבר בן נון לצד שמירה על בטחון תושבי הגזרה והמבקרים״.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.