המהפכה של דרעי מגיעה לשטח (תמונות)

לאחר ההיענות הגדולה בבני ברק היוזמה הגיעה גם לפתח תקווה: ח”כ הרב יגאל גואטה וכן צוות אנשי המקצוע של שר הפנים קיבלו את מאות הפונים וסייעו במגוון נושאים כמו בריאות, חינוך, ארנונה, דרכונים, בריאות ועוד . מ”מ רא”ע הרב אוריאל בוסו: “מרגש להיות חלק ממתן מענה מקצועי ואדיב להמוני התושבים” { “כזה יחס לא רואים כל יום”}

עם הפנים לציבור: לאחר ההיענות הגדולה ליוזמת “יורדים לשטח” של שר הפנים הרב אריה דרעי בבני ברק, היוזמה תופסת תאוצה כאשר למעלה מ-300 איש הגיעו יום למתנ”ס העירוני ברח’ … בפתח תקווה, לקבלת קהל מיוחדת שנערכה במקום. יו”ר ש”ס בעיר, סגר”ע הרב אוריאל בוסו ארגן בתבונה את האירוע כולו, כאשר כבר מבעוד מועד פרסם מודעות וכרוזים בכל השכונות ובעיתונות המקומית, המבשרים את דבר קבלת הקהל, דבר שהביא להרשמה מוקדמת גדולה.

את פני הבאים קידמו שלטי הכוונה מיוחדים, לפי התחומים ושמות היועצים, כמו כן, לרשות הבאים עמד קיבל קל עשיר לאורך כל שעות הפעילות. ח”כ הרב יגאל גואטה שהתמסר לנושא קיבל את הפניות בנושאי בריאות סבוכים וכן בנושאים מוניציפאליים. בחדרים האחרים קיבלו העוזרים הבכירים של שר הפנים את הפונים שנתנו מענה בשלל תחומים: בנושאי חינוך טיפל יועץ השר ינון אזולאי, בנושאי רשות האוכלוסין ודרכונים טיפל יועץ השר רובי שמש, בנושאי ארנונה טיפל יועץ השר יוני משריקי, ובנושאי רווחה וביטוח לאומי טיפל יועץ סגן השר יקותיאל משי. שמואל לסרי, הממונה על פניות הציבור בש”ס ריכז את הפניות ויעקוב מקרוב אחר המשך טיפולן. כמו כן, במקום פעלו מ”מ ראש העיר הרב אוריאל בוסו, יו״ר האגף לחינוך הרב אליהו גינת, הרב אשר שוקר יו”ר מחלקת הרווחה בעיר ופעילים נוספים.

רבים מהפונים התרגשו לנוכח המסירות של צוות היועצים, אשר הטו אוזן לבעיות הסבוכות ועשו הכל להביא לפתרונן. “יש לי בן חולה פסוריאזיס קשה, כבר חודשים שאני מתרוצץ איתו  עבור תרופה וכעת נאמר לי שהדבר סודר”, אמרה אחת הפונות בעינים דומעות. תושב נוסף המתגלגל בחובות לביטוח הלאומי זה עשור שנים מצא מזור לבעייתו בהסדר נוח שהוצע לו, תוך שיחה טלפונית עם פקיד בכיר במוסד. בתום קבלת הקהל, נערכה ישיבה מיוחדת של העוזרים לסיכום הפניות והטיפול בהם. בשל העומס הגדול של הפונים הוחלט כי מעתה יוקם מוקד טלפוני מיוחד לקבלת הקהל, שימיין את הפניות מבעוד מועד מתוך ייעול ושיפור השירות.

שר הפנים הרב אריה דרעי אמר: “אני שמח כי היוזמה לרדת אל השטח צוברת תאוצה ונחלה הצלחה גם בפתח תקווה. אני מודה לנציגי ש”ס בעיר ולצוות משרדי. זה מהות שליחותנו ותפקידנו. בכוונתי לעקוב מקרוב אחר הפניות ולסייע ככל שניתן. כפי שהכרזתי, אנחנו רק בסנונית הראשונה של התכנית עליה הכרזתי, שתגיע בעז״ה לכל עיר בארץ, מתוך מטרה להנגיש את השירות והעזרה לכל תושב״.

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. חבורת נוכלים שצוחקים לציבור בפנים לאחר שהתעשרו על גב הציבור ועשו לביתם…

  שקוף זועם |
  הגב
 2. מאות בחורי ישיבה צפויים לגיוס בכפייה דרמה בחב”ד: הגאון מבכירי רבני חב”ד יוצא במכתב תחת הכותרת: “כל ישיבות חב”ד בסכנה” לדבריו עסקנים ש”אין בהם ריח תורה” הגיעו להסכמה עם צה”ל עבור הרבה כסף…. לגיוס מאות ואלפי תלמידי ישיבות: גם וועד הישיבות מגייסים בכח עבור מליון ש”ח שכיבלו השנה.

  הפלס’ יוצא במתקפה כנגד החכים החרדים שאינם מסייעים לגדולי ישראל, במאמר חריף שפורסם הבוקר בהפלס הוא מתייחס לכינוס הצפוי של תלמידות הסמינרים נגד הלימודים האקדמיים ומביע ביקורת על כך שנציגי המפלגות החרדיות במישור הארצי והעירוני אינם מסייעים למאבקם של גדולי התורה וחלקם אף מקיימים קשר סמוי עם יוזמי לימודי האקדמיה.

  בהפלס טוענים כי “המאבק נגד מגמות אלו צריך להתנהל בצורה חד-משמעית ובכל החזיתות. יש להיזהר מפני מאבק מוגבל ומאמירות דו-משמעיות שרק יגבירו את הבלבול ויפתחו פתח ופרצה לגיבוש מגמות פסולות ‘בהכשר’ ו’תחת פיקוח’ כביכול”.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב