המחלוקת סביב התקציבים למד”א ואיחוד הצלה מגיעה לסיומה?

אחרי היריבות הפומבית בין ח”כ גפני לח”כ סמוטריץ’, ולאחר שגפני תקף הבוקר חריפות את סמוטריץ’, המחלוקת כנראה מגיעה לסיומה: השניים הגיעו להבנה ולסיכום סביב הויכוח לתקציבים למד”א ואיחוד הצלה – זאת לאחר התערבות השרה שקד

הבוקר (ב’), המתח בועדת הכספים חצה גבולות – תחילה בעניין שכר השרים וראש הממשלה, לאחר מכן הויכוח הילדותי בין חברי הכנסת גרמן וחזן, ובהמשך ויכוח סוער שהלהיט את הרוחות בועדת הכספים, בין היו”ר משה גפני לבין ח”כ בצלאל סמוטריץ, שניים שכבר מתגוששים זה מול זה בכלי התקשורת לאחרונה.

היריבות בין השניים ידועה מזה זמן רב, אך לאחרונה היא עלתה מדרגה בעקבות ויכוח על כספים המיועדים למד”א ואיחוד הצלה.

במהלך הדיון בועדת הכספים, התלהטו הרוחות בין גפני לסמוטריץ’, כאשר כל אחד משך לכיוונו. סמוטריץ’ תקף את גפני על כך שהוא פוגע בתושבי יו”ש ובחיי אדם בכך שהוא מונע כספים למד”א שאמורים להגיע ליהודה ושומרון.

גפני לא נשאר חייב, וטען כלפי סמוטריץ’ שדאגתו מסתכמת רק ביו”ש, ואינו דואג לאיחוד הצלה שפועלים בכל ארץ ישראל. כאן יש לציין כי גפני השתתף בשבת האחרונה, כמידי שנה, בשבת גיבוש של מתנדבי ‘איחוד הצלה’ שנערכה במלון.

צפו בויכוח הפומבי:

אך ראו איזה פלא, חצי שעה לאחר הויכוח בין השניים, קרא יו”ר הועדה גפני לסמוטריץ’ ולחש על אוזנו בקצרה. השניים חייכו והמשיכו בדיון.

מבדיקה שערכנו, מתברר שהסאגה בין השניים בעניין התקציבים קרובה לסיום. בין השניים ישנו סיכום וכבר הערב הנושא צפוי להיפתר באופן סופי.

ל’אקטואליק’ נודע כי הסיכום הגיע לאחר התערבותה של שרת המשפטים איילת איילת שקד בעניין, שנכנסה לעובי הקורה והבהירה לאוצר ולגפני שהעברה למד”א לא סובלת דיחוי.

לפי ח”כים מ’הבית היהודי’, כבר היום תאושר העברת 5.5 מיליון שקלים למד”א עבור הפעילות ביו”ש.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.