המטוסים שמחרידים את עיר האברכים – סמוטריץ’ הבטיח לעסקנים: “נתחשב”

תושבי העיר עצמם מודאגים בעקבות הרעש שמסב נזק וגורם לתושבים רבים שלא לישון בלילה בשל הרעש המחריד. מטוסים רבים טסים בגובה נמוך מאוד וחלק מהתושבים שמתגוררים בקומות הגבוהות ממש חשים כי הם עוברים מרחק יריקה ממרפסות הבתים. איש העסקים נתן רוזנבלט, תושב העיר מודיעין עילית פנה עם צאת השבת במכתב לשר התחבורה החדש בצלאל סמוטריץ’ והתריע מפני הסכנה – סמוטריץ’ הבטיח לצמצם את היקף הרעש

החל מהשבת האחרונה החלו נשמעים רעשים ברחבי העיר מודיעין עילית. תושבי העיר שנשאו את עיניהם לשמיים גילו כי מטוסים רבים החלו לטוס בשמי העיר לאחר בירור התגלה כי רש”ת שינו את מסלול הטיסה ממודיעין למודיעין עילית.

המסלול החדש עובר בתוככי יהודה ושומרון בסמוך לרמאללה, ומבחינה ביטחונית זה מהווה סכנה. מומחים הזהירו בעבר כי יכול פעיל טרור עם טיל כתף ילהוריד מטוס רק לא ברור בכלל כיצד גופי הביטחון בישראל אישרו לרשות שדות התעופה לטוס בנתיב כזה שהמטוס עובר מעל שטחים פלסטינים.

תושבי העיר עצמם מודאגים בעקבות הרעש שמסב נזק וגורם לתושבים רבים שלא לישון בלילה בשל הרעש המחריד. מטוסים רבים טסים בגובה נמוך מאוד וחלק מהתושבים שמתגוררים בקומות הגבוהות ממש חשים כי הם עוברים מרחק יריקה ממרפסות הבתים.

מטוס מעל שמי העיר

איש העסקים נתן רוזנבלט, תושב העיר מודיעין עילית פנה עם צאת השבת במכתב לשר התחבורה החדש בצלאל סמוטריץ’ והתריע מפני הסכנה , וכך כתב: “שבוע טוב. במהלך השבת, חגו מעל מודיעין עילית מאות (!)מטוסים. האם יש לך מושג? הייתי שמח לכתוב בשם השר מה פשר הדבר הזה והאם זה הולך להימשך?

וזה לשון תגובת השר סמוטריץ: “פנייתך (ופניות רבות נוספוצ בעניין) הועברו להתייחסות הגורמים המקצועיים במשרד ולהלן תשובתם: נתיבי הנחיתה למסלולים השונים בנתב”ג עוברים מעל שטחים מרוחקים מהשדה כחלק מתהליך נחיתה מובנה של מטוסים גדולים כמוכתב בסטנדרטים הבינלאומיים.

רשות שדות התעופה מונחת להפעיל את המסלולים השונים בין היתר כדי לפזר את הנטל הסביבתי (רעש) בצורה הוגנת בין התושבים הגרים מתחת לנתיבי הנחיתה .

הנתיב שעובר מעל מודיעין עילית הוא נתיב חדש ומדויק ועובר מעל העיר בגבהים שהם דומים (ואף מעט גבוהים) לאלו שמעל תל אביב ,בארות יצחק והערים מודיעין וראש העין.

רק טבעי הוא שנתיב חדש מעורר התייחסות הציבור .

רשות שדות התעופה ערה לנושא וככל שמתאפשר תעשה שימוש בנתיב אחר שיקטין הנטל מעל העיר מודיעין עילית.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.