“המילה ‘עוני’ לא הוזכרה אפילו פעם אחת” (וידאו)

תחת הכותרת: מה אפשר ללמוד מהפייסבוק של ראש הממשלה, ה’דה מרקר’ נוגח את הפוסטים והסרטונים של הדף הנצפה ביותר בארץ של בנימין נתניהו. צפו {דה מרקר נגד רה”מ}

‘דה מרקר’ של עיתון ‘הארץ’ מתייחס  לחקירה הצפויה של רה”מ בחשד לטובות הנאה, ויוצא נגד הפייסבוק של רה”מ תחת הכותרת: מה אפשר ללמוד מהפייסבוק של ראש הממשלה,

צפו 

עמוד הפייסבוק של רה”מ הוא כיום עם יותר מ–1.9 מיליון עוקבים. –740 אלף עוקבים נוספים בטוויטר, וכ–130 אלף בעמוד הפייסבוק הרשמי של ראש הממשלה.

עוד כותב העיתונאי ליאור דטל בדה מרקר: “עמוד הפייסבוק של ראש הממשלה עוסק בעיקר בהאדרת שמו, מלא בתמונות שלו ושל רעייתו בפגישות עם בכירים בארץ ובעולם. נראה שהוא מתמקד בכמה מסרים עיקריים ופשוטים: ההערכה הרבה שהוא מקבל בעולם — ובזכותה גם ישראל (תוך זלזול בדאגה מבידוד מדיני), שמירה על ביטחון ישראל ודאגה מהטרור העולמי, ערעור אמינותה של התקשורת המרכזית בישראל (פרט ל”ישראל היום” ולאתר “וואלה”), והצגת ערביי ישראל והרשות הפלסטינית באור שלילי”.

הדה מרקר ממשיך במתקפה: “נתניהו מרבה לזלזל במתחריו שמשתמשים ברשתות החברתיות (“אהוד ברק מצייץ את עצמו לדעת”). אבל בשנה האחרונה הוא הגביר באופן משמעותי את נוכחותו בהן, ושיכלל את יכולותיו. מתחילת 2016 ניתן לראות שנוכחותו בפייסבוק נהפכת למשמעותית יותר, ובאחרונה הוא אף התחיל לשדר שידורים ישירים של נאומים ופגישות בעמוד הפייסבוק שלו, כשמספר הדיווחים ברשתות נהפך לתכוף יותר ויותר. נתניהו אפילו כיכב באחרונה בשידורים חיים ששודרו מהעמוד שלו, במהלך הדיונים על התקציב בכנסת.

מבחינת נתניהו, מדובר בכלי תקשורת שנמצא בשליטתו, שמחפה על מה שכלי התקשורת המרכזיים החותרים תחתיו מסתירים מהציבור, לדעתו. עיון במאות הפוסטים שעלו מתחילת השנה ועד קרוב לסופה, מגלה מה הוא בוחר לשדר לציבור, וגם מה הנושאים שהעסיקו אותו בשנה האחרונה. למשל, היה לו חשוב במיוחד להבהיר עד כמה מעריכים אותו בעולם”. מסכם הכתב.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.