מאמר בעיתון מקור ראשון התוקף את ש”ס – המכתב המלא מתפרסם היום (ו) במוסף ‘יומן’, של העיתון

נראה שהכבוד והצביעות מעבירה את אנשי “הבית היהודי על דעתם”, אחרת העיתונאי הדת”ל אלישיב רייכנר לא היה כותב מאמר כה חריף השבת נגד חברי הכנסת של ש”ס ומכנה אותם כעסנים, מושפלים, רודפי כבוד, תוקפנים ומחרחרי ריב, ואומר שהם ממשיכים בטעויות שלהם במקום לתת יד ל”בית היהודי”:

פותח המאמר במילים: “אתם ודאי מכירים את הביטוי התלמודי “בשלושה דברים אדם ניכר – בכוסו בכיסו ובכעסו”. אז השבוע הכרנו אתכם בכעסכם, וזה ממש לא היה נחמד, סגן שר האוצר איציק כהן אמר שהמתנחלים הם אלה שמייצרים את כל הנטל הביטחוני, המדיני והכלכלי ואיים במרומז על החרמת מוצרים שמיוצרים ביו”ש. השר לענייני דתות יעקב מרגי אמר שהכסף של המדינה נמצא בגרעינים התורניים “שמקבלים כפל תקציבים למרות שמדובר בפיקציה” וטען גם הוא שהתקציבים השמנים הולכים אל מעבר לקו הירוק. בכיר אחר במפלגה שלכם איים שש”ס תצביע בעד פינוי מאחזים והקפאת הבנייה ביו”ש.

ש”סניקים יקרים, עצוב לראות איך רגע אחד מחוץ לממשלה גורם לכם לאבד את העשתונות ולירות לכל הכיוונים. חבל גם שאתם לא חושבים צעד אחד קדימה, הרי גם בבחירות הבאות תקימו מטה דתי־לאומי כדי לחזר אחרי קולות סרוגים. אחרי ההתבטאויות שלכם השבוע, נראה לי שתהיו חייבים להם כמה הסברים.
ואגב, הטעויות שלכם לא החלו השבוע אלא כבר בתקופת הבחירות. זה התחיל עם התשדיר המשפיל של כוכבית גיור וההתבטאויות של דרעי נגד העולים מברית המועצות, והמשיך בלחישות המכוערות באוזניו של הרב עובדיה שהובילו אותו לכנות את ‘הבית היהודי’ בשם “בית של גויים”. עם הרוח הרעה הזאת, אתם יכולים לבוא עכשיו בטענות בעיקר כלפי עצמכם.”

ממשיך הכותב: “אם הייתם שואלים אותי, ואני יודע שאתם לא, הייתי ממליץ לכם להיפרד מאריה דרעי. מאז חזרתו לראשות המפלגה, הפכתם לתוקפנים ומחרחרי ריב באופן שלא אפיין אתכם בתקופת מנהיגותו של אלי ישי. חזרתו של דרעי, עבריין מורשע, להנהגה שלכם, הולכת ומסתמנת כמקרה קלאסי של ‘עברה גוררת עברה’. בסיום כותב העיתונאי בבוטות “אופוזיציה נעימה”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.