המלחמה על הבית / עמוס ביסמוט (וידאו)

החלום על איחוד המפלגות החרדיות נראה קרוב מתמיד. מה גם שמעורבים בו עסקנים מחו”ל עם הרבה כסף. אך עליה וקוץ בה, העסקנים “החוצניקים” כנראה לא מבינים את הדינמיקה הפנים חרדית

המלחמה על הבית קשה מתמיד!
החלום על איחוד המפלגות החרדיות נראה קרוב מתמיד. מה גם שמעורבים בו עסקנים מחו”ל עם הרבה כסף. אך עליה וקוץ בה, העסקנים “החוצניקים” כנראה לא מבינים את הדינמיקה הפנים חרדית.

הם לא מבינים שישנם אנשים שמרגישים כמנהיג על, מחוללי מהפכות. וכמעצבי דעת הקהל החרדי בישראל. הם לא מבינים שלכל עסקן פוליטי ישנם אינטרסים שונים מגוונים.

העסקן הראשי, חתן השמחה. הינו אריה דרעי.(ש”ס) עסקן ברמה גבוהה. בעל אישיות כריזמטית וסוחפת (בעיקר צעירים) האיש שרק לאחרונה קיבל את התואר. גדול המחוזרים של דורנו. מעולם לא חיזרו גדולי הדור אחרי פוליטיקאי. כמו שחיזרו אחרי דרעי.

רבנים ואישי ציבור, כיתתו את עצמם כברת דרך ארוכה, במטרה להניעו מלפרוש את המפלגה ולהשאירה ללא מנהיגותו. וזה האחרון אפילו לא טרח להיות בבית. הכול בשם “הספין הפוליטי” שמקדש את האמצעים.

עשרות ראשי מוסדות “אל המעיין” עמדו ליד אוהל “שאגת אריה 2” בקור הירושלמי מפחד העריץ והתחננו לצלמים שיצלמו אותם ויתנו להם ללכת הביתה…

ניתן לומר הרבה דברים על דרעי. אבל להגיד שהוא לא ימנף את החיזורים אחריו, לעוצמה פוליטית. זאת תהיה טעות בהבנת הנשמע.

דרעי לעולם לא ייתן לחבריו “האשכנזיים” לנהל את עולם התורה הספרדי תורני. הוא הרי מנהיג העולם החרדי-דתי.

סגן חתן השמחה הינו העסקן מוישה גפני (דגל התורה). הנסיך הליטאי מאופקים שהצליח להשתחל לביתו של מרן הרב ש”ך, ולכבוש אתו. הצלחתו של גפני לאחד את השורות עם אגודת ישראל. ולרוץ ברשימה מאוחדת, נסכה עליו סוג של תהילה.

דא עקא שטראומה קשה עברה על גפני בימי הרב ש”ך, והותירה בו משקעים. שכנראה לא יתאחו לעולם. למי שלא זוכר, נספר . שהרב ש”ך לקח תחת חסותו את מפלגת ש”ס הצעירה. תמך בה, והאציל עליה את ברכתו.

יחסו של הרב ש”ך לדרעי היה ידוע. הוא אהב אותו כמו בן. ודרעי החזיר לו אהבה. עד לבגידה הגדולה של דרעי ששלף את הסכין ונעץ אותה בלב הרב שהרים את קרנה של יהדות ספרד. ובלב המפלגה התאומה. בתרגיל שלימים יקרא “התרגיל המסריח”. בנוסף לכך דרעי כבוגד סידרתי איים בפתיחת מפלגה על הרב עובדיה. שנאלץ להחזירו לראשות התנועה. מפחד המפלגה הוירטואלית.

כל זה ועוד, לא מוסיפות נקודות ביחס לדרעי ובאמון שרוחשים לו מנהיגי המפלגה “האשכנזית”. אשר אולי מעריצות את עצמאותו, אבל לא מוכנות להסתכן ושלב את הפכפכותו של דרעי עם גורלם.

אגודת ישראל. עץ. ויחד העם אתנו.
מפלגות הלוויין הקטנות, יידעו לנצל היטב את הסיטואציה . ניתן להעריך שהחלום הכי ורוד שלהם. הוא איחוד בין כל המפלגות החרדיות. אף אחד, עדיין. לא בדק את כוחם האלקטורלי של המפלגות הקטונות. ניתן לשאר לכשיתאחדו הרשימות. הם יאיימו בפירוק האיחוד אם לא יתנו להם כוח משמעותי וגדול פי כמה ממה שהם שווים באמת.

כך או כך, האיחוד הרי לא יתקיים לעולם. היה ויגיעו ימות המשיח. ויבוא איחוד על ישראל הרי שיום אחרי הבחירות. יתפרדו המפלגות וינתקו את כל הקשרים שהיו לצורך הבחירות. והציבור שוב יחווה על בשרו. את גודל הפירוד בין כל פלגי היהדות החרדית. אז למה להכניס מיטה חולה, למיטה יותר חולה?
לתגובות [email protected]

צפו: תומכי אלי ישי מציגים: “השקר של דרעי נחשף”
[alooma ref=”127dbe5579d73cf2a264444db3d59663.mp4″ src=”1″ autoplay=”1″ pid=”0″]

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.