המלצת ספרים // “אנחנו לפני אני” ו”אומנות השמחה הפנימית”

ספרים להעשרה ולמנהיגות, הספר של גל הירש מציג את משנתו על מנהיגות בספרו החדש “אנחנו לפני אני” ספר חובה המציע ארגז כלים חשוב לכל מי שמכהן בתפקיד ניהולי ו/או שואף להגיע לתפקידי מנהיגות בכירים ולהוות דוגמא אישית – הספר “אומנות השמחה הפנימית”, בספר כלים המושתתים על תפיסות חיים בתרבויות שונות, על העולם הרוחני, ועל שילובו של הפן הפסיכולוגי

ספרי קריאה להעשרה ולמנהיגות:

“ספר של גל הירש “אנחנו לפני אני” 

גל הירש, מפקד ומנהיג מוערך שפיקד והוביל מבצעים רבים במסגרת הקריירה הצבאית העניפה שלו, ובעשור האחרון עוסק בין שלל עיסוקיו בקידום מנהיגות עתידית, מציג את משנתו על מנהיגות בספרו החדש “אנחנו לפני אני” היוצא בימים אלה לאור ב”גפן בית הוצאה לאור”.  זהו ספר חובה המציע ארגז כלים חשוב לכל מי שמכהן בתפקיד ניהולי ו/או שואף להגיע לתפקידי מנהיגות בכירים ולהוות דוגמא אישית.

“לאורך המסע שלי למדתי – שום דבר לא בא בקלות, והדרך קשה, ארוכה ומפותלת. מי שמטפס במעלה ההר, חוצב נתיבים חדשים, נע באפלה, במדבר ובים הסוער – מובטח לו שייתקל בקשיים ויחווה התמודדויות קשות. כשמדובר במנהיגות – שמץ של אמת אין בביטוים כמו ‘קלי קלות’, ‘סכין בחמאה’ וכיוצא בזה. אמירות כאלה אינן רלבנטיות כשמדובר במוביל שהוא מנהיג מחולל, הפועל בנחישות למימוש חזונו, יעדיו וחלומותיו, הנלחם ומוכן לשלם מחירים”. כך נפתח אחד הפרקים הראשונים בספר “אנחנו לפני אני”.

באופן תמציתי וממוקד מצליח גל הירש להעביר בספרו, מתוך ניסיונו האישי רב השנים, את כל הכלים הנדרשים למנהיגות טובה. “אם אין לך נכונות לשלם מחירים, אין טעם להמשיך בקריאה”, מצהיר גל הירש בהקדמה של הספר. “אם מקובל עליך שלמנהיגות יש מחיר, זאת כיוון שהיא תכונה מחוללת, מניעה שינויים, מפעילה, סוחפת ומזיזה בני אדם – הבה נצא למסע יחד”.

גל הירש, תא”ל במיל’, הקדיש עצמו לתפקידי מנהיגות ופיקוד מנעוריו. הוא בוגר הפנימיה הצבאית תל אביב, פיקד על יחידות צנחנים ועל יחידת הקומנדו של חייל האוויר – שלדג. גל נפצע קשה מאוד במארב מחבלים, בחר בחיים, עבר שיקום ארוך ושב לפקד בשדה הקרב למרות שנותר נכה לצמיתות.

גל הירש חינך ופיתח מנהיגות ומנהיגים צעירים כמפקד בית הספר הספר לקצינים – בה”ד 1, הוביל שינויים ארגוניים רחבי היקף בצה”ל וחולל מבצעים, תהליכים ומהפכות במסגרות רבות. הוא פיקד על כוחות הקומנדו במבצע “ענבי זעם”, על חטיבה בלחימה, על אוגדה במלחמה. הוא הוביל את תכנונו של מבצע “חומת מגן” ואת תכנונו של מכשול קו התפר. בשנים האחרונות היה בין מקימי מפקדת העומק המטכ”לית של צה”ל.

היחידות עליהן פיקד זכו בפרסי רמטכ”ל ובציונים רבים לשבח. בשנת 2017 הוענק לו אות בוגר המופת לעשייה ביטחונית וחברתית במדינת ישראל, מטעם חברי עמותת בוגרי הפנימיות הצבאיות.

בעשור האחרון גל הירש הוא יזם ומנהל של פרויקטים ומוביל תהליכי חדשנות, מחקר ופיתוח בתעשיות שונות ומכהן כיו”ר המכון למנהיגות עתיד בישראל. גל ממשיך להיות פעיל בעשייה חברתית נרחבת וממשיך לשרת בצה”ל כתא”ל במילואים.

הספר “אומנות השמחה הפנימית”

הספר // אמנות השמחה הפנימית, השקפות עולם לריפוי עצמי ולמשמעות – מחברת הספר היא הפסיכולוגית הקלינית פנינה יואלי.

רבים מאיתנו היו רוצים להיטיב את חייהם באופן מהותי. הנחת היסוד הנמצאת בכתובים היא שאנחנו לא יכולים לרפא בעיות רק מתוך הבנת המקורות הרגשיים שלנו. כדי לפתור את מצוקותינו עלינו לשלב התבוננות אחרת על אותם נושאים עקרוניים וקריטיים המלווים אותנו – אגו, מחילה, חמלה, מחשבות ורצונות.

בספר החדש “אמנות השמחה הפנימית” היוצא בהוצאת אור-עם מבית ספר לכל,  טמונים מפתחות ופתרונות למצוקות אלה. הכלים הניתנים בספר מושתתים על תפיסות חיים בתרבויות שונות, על העולם הרוחני, ועל שילובו של הפן הפסיכולוגי.

 

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.