הממונה על שוק ההון אוסרת מכירת ביטוח כפול

הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון, דורית סלינגר, קובעת בהוראות חדשות כי חל איסור על חברות וסוכני הביטוח למכור מוצר ביטוח לאדם שמחזיק ברשותו מוצר ביטוח דומה, אלא אם אישר לבטל את המוצר הדומה, או לחילופין הביע רצונו לשלם על שני המוצרים לאחר שנמסרה לו הודעה על המשמעות של כפל הביטוח.

במטרה לוודא כי לא קיים מוצר ביטוח דומה, הממונה מחייבת את חברות הביטוח וסוכני הביטוח לבצע בדיקה באתר “הר הביטוח” טרם המכירה, ולאפשר למבוטח לבחור האם להציג לחברה או לסוכן את רשימת מוצרי הביטוח שברשותו או להעניק הרשאה חד פעמית לשימוש בהר הביטוח. מהלך זה צפוי להגביר את השקיפות בתהליך מכירת מוצר הביטוח.

ההוראות החדשות קובעות כי חברת הביטוח תשלח באמצעים דיגיטליים (מסרון או כתובת דואר אלקטרוני) מידע למבוטח, אלא אם ביקש לקבל שירות באמצעות דואר רגיל. בנוסף לצעדים אלה, ההוראות מקלות על תהליך ביטול פוליסה קיימת אם בחר המבוטח להצטרף לפוליסת ביטוח אחרת.

רשות שוק ההון השיקה באפריל 2017 את “הר הביטוח”, ממשק אינטרנטי לטובת המבוטחים שמרכז מידע בסיסי על כל מוצרי הביטוח (רכב, דירה, בריאות וחיים) במקום אחד. אתר “הר הביטוח” הוא חינמי ומאפשר למבוטחים לגלוש לאתר ייעודי דרך המחשב, הטאבלט או הסמראטפון ולאתר בקלות ובמהירות היכן הם מבוטחים וכמה שילמו על כל מוצר ביטוח.

עד כה האתר שימש כ-2.5 מיליון מבקרים וסייע ללקוחות רבים להכיר את מפת הביטוחים שלהם ואת עלותם ואפשר למבוטחים להוזיל את עלויות הביטוח שלהם.

הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון, דורית סלינגר: “תופעת הביטוחים הכפולים בעייתית ואינה שקופה לציבור הרחב. שימוש באתר הר הביטוח בעת צירוף לביטוח, יאפשר להימנע מכפל ביטוחים, ויאפשר שקיפות מלאה שתסייע למבוטח לשפר את תיק הביטוח שלו בהיבט של מגוון הביטוחים, מחירם ורמת השירות בחברות עמם הוא קשור”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.