הממשלה אישרה פה אחד את התקציב לשנת 2019

הממשלה אישרה הלילה פה אחד את הצעת תקציב המדינה וחוק ההסדרים לשנת 2019

הממשלה אישרה פה אחד את הצעת תקציב המדינה וחוק ההסדרים לשנת 2019.

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר לאחר אישור התקציב: “הממשלה אישרה היום תקציב מצוין וחוק הסדרים מצוין שמבטא את המדיניות העקבית והאחראית שלנו: תקציב שמצד אחד שומר על צמיחה וחוסן כלכלי, ומצד שני דואג לצרכים החברתיים של כל אזרחי ישראל.”

הישג למשרד הפנים בהצבעה על תקציב המדינה לשנת 2019: הממשלה אישרה לפני דקות אחדות את תקציב המדינה לשנת 2019 ובמסגרתו סוכם בין משרד הפנים למשרד האוצר על תוספת של מאות מיליוני שקלים לטובת הרשויות המקומיות, לשיפור השירות לתושבים, המוכנות לחירום, פיתוח חופי רחצה חדשים ולהפחתה משמעותית בבירוקרטיה ברישוי עסקים.

השר דרעי: “התקציב שאושר משקף את השאיפה לצמצום פערים ולצדק חלוקתי. התקציבים שהשגנו יאפשרו אספקת שירותים טובים יותר לתושבים ופיתוח מנועי צמיחה כלכליים ברשויות המקומיות”.

תוספת של 100 מיליון ₪ בכל שנה, בין היתר, לרשויות מקומיות הסמוכות למתחם נמל התעופה בן גוריון: משרד הפנים, בשיתוף משרד האוצר סיכמו כי לצד התוספת התקציבית בסך 1.2 מיליארד ש”ח לתקציב המדינה מנתב”ג, יעמוד למשרד הפנים תקציב בסך 100 מיליון ₪ בכל שנה, כמענק לרשויות מקומיות, בין היתר לאלה הסמוכות למתחם נמל התעופה בן גוריון. שר הפנים עמד על כך שרשויות מקומיות בהן עמק לוד, לוד ואור יהודה, אשר תושביהן סובלים, בין היתר, מרעש המטוסים, הגבלות בניה, עומסי צירי תחבורה ראשיים, יזכו למענק כולל של מיליוני שקלים בכל שנה – וכך אושר בממשלה.

הישגי השנים האחרונות נשמרים וגם בשנת ה2019 יעמוד תקציב מענק האיזון על 3.3 מיליארד ₪.

150 מיליון ₪ לרפורמה ברישוי עסקים- להקלה בבירוקרטיה וחסכון במשאבים: כך סוכם הלילה בין משרד הפנים ומשרד האוצר, דבר שיאפשר את היערכותן המיטבית של הרשויות המקומיות ומשרד הפנים למהלך הרפורמה שהוביל שר הפנים ואושר לאחרונה בממשלה. הרפורמה תקל בבירוקרטיה ובהוצאת רישיון עסק על ידי בעל העסק.

כמו כן, הממשלה אישרה לראשונה תקציבים שנתיים קבועים בגובה 15 מיליון ₪ למוכנות הרשויות המקומיות לחירום וכן תקציב לפיתוח מספר חופי רחצה חדשים במדינת ישראל בגובה 14 מיליון ₪.

סך התקציב של, משרד הפנים יעמוד על למעלה מ 6 מיליארד ש”ח.

השר אריה דרעי הגיב על אישור התקציב: “עמדתי על כך שהממשלה תאשר היום תקציבים משמעותיים למשרד הפנים, שמהם יהנו הרשויות המקומיות ותושבי ישראל. בין היתר, ביססנו את תקציבי המוכנות לחירום, הגדלנו את המענקים השנתיים לרשויות ויצאנו לדרך עם הרפורמה ברישוי עסקים בעזרת משאבים ניכרים שיאפשרו את יישומה. שיפור השירות והרחבת השירותים לתושב עומדים לנגד עינינו, תוך שאיפה לצמצום פערים וצדק חלוקתי”.

השר בנט מברך על תקציב המדינה: “תקציב החינוך בראש”, “תקציב המדינה לשנת 2019 שעבר הבוקר הוא תקציב שמציב את החינוך בראש סדר העדיפות הלאומי. חופשות התלמידים יקוצרו בעשרה ימים, סייעת שנייה ב5,100 גני ילדים, כיתות ד-ה-ו יוקטנו גם הן, והזינוק במתמטיקה מדעים ואנגלית ימשיך.
אני מודה לראש הממשלה לשר האוצר ולכל חברי הממשלה שהציבו את החינוך בראש”.

שר העבודה והרווחה חיים כץ סיכם עם האוצר; בסיס התקציב של משרד העבודה והרווחה לשנת 2019 יגדל ב- 1.236 מליארד

בתום משא ומתן ממושך שניהל השר חיים כץ עם משרד האוצר, הצדדים סיכמו הלילה על תוספת של 736 מיליון ש״ח לתחום העבודה ו- 504 מלש״ח לרווחה.

סך התקציב של משרד העבודה והרווחה בשנת 2019 יעמוד על כ- 12 מליארד ש״ח.

תוספת התקציב תנותב בין היתר לרפורמה מקיפה במכללות הטכנולוגיות, להכשרות מקצועיות וקידום תחום התעסוקה, לבינוי מעונות יום להורדת יוקר המחיה להורים, ותשמש לפיתוח שירותים והרחבת תוכניות לחיזוק חוסנם החברתי של האוכלוסיות החלשות בישראל.

תמיכתו של השר חיים כץ בתקציב המדינה ניתנה לאחר שהאוצר נענה לבקשתו והצעת החוק הממשלתית להעלאת קצבאות הנכות, תאושר בישיבת הממשלה הקרובה תוך הצמדת הקצבה לשכר הממוצע במשק ועיגון הפעימות הבאות.

שר העבודה והרווחה חיים כץ הגיב: ״ נעשה את המירב והמיטב לניצול תקציבים יעיל תוך הגברת הפיקוח על קניית השירותים של המשרד במיקור החוץ ונייעל את איכות השירות לאוכלוסיות שהמשרד אמון על רווחתם״.

בשנתיים האחרונות גדל תקציב הרווחה לבדו בלמעלה מ- 45%. התוספות התקציביות שהשיג השר חיים כץ למשרדו שימשו לרפורמות משמעותיות עבור צעירים בסיכון ואזרחים ותיקים, לקידום אנשים עם מוגבלות ולטיפול בחוסר בטחון תזונתי וחילוץ משפחות מעוני.

הישג חסר תקדים לשרה מירי רגב:תקציב שיא לספורט הישראלי שלראשונה בהיסטוריה יעמוד על מיליארד שקלים

השרה רגב הגיבה: “הישג משמעותי כשלראשונה מדינת ישראל תיקח אחריות על הספורט הישראלי ותתקצב את המשרד במסגרת תקציב המדינה”

בתום משא ומתן ארוך ומייגע הגיע משרד התרבות והספורט בראשותה של השרה מירי רגב לסיכום עם משרד האוצר בנוגע לתקציב הספורט ויעמיד אותו על סך של מיליארד שקלים – תקציב שיא לספורט הישראלי שלא היה כדוגמתו מעולם.

מדובר בצמיחה תקציבית של כ-30% ביחס לתקציב אשתקד שעמד על 724 מיליוני שקלים שכללו את תקציבי הטוטו (574 מלש”ח) ומשרד התרבות והספורט (150 מלש”ח).

על פי הסיכום, לראשונה המדינה תיקח אחריות על הספורט הישראלי ותתקצב את משרד התרבות והספורט בסכום חסר תקדים על סך מיליארד שקלים במסגרת תקציב המדינה.

רווחי הטוטו שעברו עד היום לחלוקה על ידי מועצה הלאומית לספורט, יעברו מעתה לקופת אוצר המדינה. כמו כן, סוכם על הקמת ועדה בראשות מנכ”ל משרד התרבות והספורט ומנכ”ל האוצר שיבחנו וימליצו על הדרך המיטבית לחלוקת התקציב לטובת כלל גופי הספורט במדינת ישראל.

השרה מירי רגב אמרה: “מדובר בהישג היסטורי וחסר תקדים המביא לגידול דרמטי בתקציב הספורט הישראלי ליציבות ובטחון תקציבי לגידול בכמות הספורטאים ובהרחבת וגידול בכמות מתקני הספורט. לראשונה מדינת ישראל תיקח אחריות על הספורט הישראלי ותתקצב את המשרד במסגרת תקציב המדינה”.
השרה רגב הוסיפה: “אני מבקשת להודות למנכ”ל משרד האוצר שי באבד שבזכות מעורבותו המומ הגיע לסיכום המוצלח. מודה גם למנכ”ל משרדי יוסי שרעבי וצוות אגף התקציבים של משרד התרבות והספורט שניהלו את המומ מטעמי והביאו לסיומו המוצלח “.

שר החקלאות ושר האוצר אישרו את התקציב הגבוה ביותר למשרד החקלאות מאז היווסדו: תקציב פעילות משרד החקלאות לשנת 2019 יעמוד על סך של 1,836 מיליוני ש”ח לעומת תקציב של 1,714 מילוני ש”ח בשנת 2018.

שר החלקאות ושר האוצר פעלו לכך שתבוטל הצעת ההחלטה שנועדה לצמצם את תקציב החטיבה להתיישבות ואת הפרטת המכון הווטרינרי.

לאור ההסכמות שהושגו עם ועד העובדים בשירותים הווטרינריים יופעל מחדש מיקור החוץ של רופאים ווטרינריים לצמצום מחלת הברוצלוזיס בצאן במגזר הבדואי בנגב, אורי אריאל שר החקלאות ופיתוח הכפר: ״ישראל היא מעצמה חקלאית וכך תישאר אישור התקציב משקף את העובדה שלמדינת ישראל איכפת מהחקלאות. אושרה תוספת לעובדים זרים לחקלאות ותוספת תקציבית למען המאבק בטרור החקלאי, לצד הרחבת הביטחון של החקלאים לאחר מאמצים רבים עם אגף התקציבים, המפקח על הביטוח ונציגי החשב הכללי במשרד האוצר, משרד המשפטים, ועבודה משותפת עם התאחדות האיכרים, יינתן מענה ביטוחי לחקלאים שיבוטחו בפוליסות ייעודיות לגניבות חקלאיות – גניבות בקר וצאן, ופגיעות בזדון בבתי האריזה, ויקבלו פיצוי הולם תוך מזעור הסיכונים באופן שיאפשר יצירת חקלאות רווחית ויציבה״.

לאחר דיונים מאומצים אושר תקציב משרד החקלאות ופיתוח הכפר לשנת 2019 שמאפשר הגדלת הפעילות בתחומים הבאים: במטרה לדאוג לחקלאי ישראל ולצמצום המחסור בעובדים זרים בחקלאות, *מכסת העבדים הזרים תוגדל למעל 29,000 עובדים ותכלול גם את מכסת הסטודנטים הזרים המשתלמים לחקלאות. כמו כן, סוכם על הגדלת המכסות של העובדים הפלשתינאים ב- 2,000 עובדים נוספים וכן תוספות של 2,000 עובדים עונתיים.

תוספת תקציבית למאבק בטרור החקלאי – שר החקלאות ושר האוצר הגיעו להסכמה לפיה יועברו 16 מיליון ש״ח שיאפשרו לחקלאים לקבל מענה ביטוחי לגניבות בקר וצאן, ביטוח לפגיעה בזדון בתוצרת חקלאית בבתי האריזה.
התקציב יופנה לטובת סבסוד פרמיות ביטוח במסגרת תקציב מיוחד שיינתן בכפוף לקיום תוכנית לצמצום הטרור החקלאי בשיתוף גורמי המקצוע הרלוונטיים.

בהמשך למדיניות שר החקלאות ושר האוצר יוקצה לקידום המחקר בישראל תקציב ייעודי נוסף של כ- 15 מיליון ש”ח* לטובת שדרוג וחידוש מעבדות בכל יחידות המשרד. תקציב זה יאפשר העמדת תשתית מקצועית, מדעית וטכנולוגית, שתאפשר להמשיך להוביל במחקר בארץ ובעולם.

קנאביס רפואי, מחקר ופיתוח יישומי, ננו טכנולוגיה, עריכה גנטית – על מנת לשמר את מעמדה של מדינת ישראל כמעצמת מחקר חקלאי יוגדלו המחקרים בתחום הננו-טכנולוגיה ותחום העריכה הגנומית, יוקצה סכום נוסף של כ- 15 מיליון ₪ מתוכו נכלל גם המשך קידום המחקר בתחום הקנאביס הרפואי בישראל, שהוא מהמתקדמים בעולם ושהוכר לאחרונה כענף חקלאי בישראל. ישראל נערכת לייצוא משמעותי של קנאביס רפואי לכל רחבי העולם לאחר קבלת האישור לכך.
המשך פיתוח ההתיישבות בכל רחבי הארץ – מתוך רצון לפתח את ההתיישבות במרחב הכפרי, הוקצתה תוספת תקציבית לרכישת והצבת מבנים יבילים במרחב הכפרי. המבנים יושכרו בשלב בייניים למתיישבים חדשים עד להקמת בית הקבע שלהם.

בנוסף, תקציב המשרד בתחום צער בעלי חיים לא נפגע ומתוכו יוקצו 15.6 מיליון ₪ לתחום צער בעלי חיים שיופנה בין היתר לתמיכה ברשויות המקומיות ולשמירה על רווחת בעלי החיים.

תקציב משרד המדע לשיא של כל הזמנים: 559 מיליון שקלים, גידול של 12 אחוז לעומת התקציב הנוכחי (2018). הסיכום איפשר לשר המדע אקוניס להצביע בעד תקציב המדינה.

שר המדע אקוניס: ״שיא של כל הזמנים בתקציב משרד המדע משקף את הפעילות חסרת התקדים של המשרד לקידום והנגשת המדע, הטכנולוגיה והחדשנות לכל אזרחי ישראל, ובעיקר בפריפריה. אני מברך על כך שבסופו של דבר הבינו גם באוצר את חשיבות יצירת התשתית לבניית הדור הבא של מדעני ישראל, תעשיית ההיי טק, הרובוטיקה והחדשנות ונענו לדרישתי להעלאת תקציב המשרד״.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.