הטרור העולמי מרים ראש: יותר מ-5000 נרצחים בתוך חודש(וידאו)

המספרים המזעזעים: בתוך 14 מדינות התרחשו לא פחות מ-650 פיגועי טרור אכזריים מאז נובמבר. שישה ארגונים גדולים, ועוד כמה קטנים, מטילים אימה על העולם כולו, אבל בעיקר על המוסלמים שבתוכם הם יושבים

בוקו חראם, דאע”ש, אל שבאב, טאליבן, האחים המוסלמים, ג’מעה אל איסלאמיה ועוד ועוד ארגונים ושמות – לכולם דבר אחד משותף – אלו ארגוני הג’יהאד שמנסים להפחיד את העולם.

רשת הטלווזייה הבריטית, ה-בי.בי.סי ריכזה בימים האחרונים נתונים על כל האירועים הקשים להם אחראים הארגונים הללו מאז חודש נובמבר האחרון. המספרים כמעט בלתי נתפסים: 5,014, הרוגים ביותר מ-650 אירועים שהתרחשו ב-14 מדינות.

הארגון הרצחני ביותר, לא מפתיע, הוא דאע”ש. אחריו בוקו חראם, הטאליבן, אל קאעידה ואל שבאב. המדינה המסוכנת ביותר היא עירק, אחריה ניגריה, אפגניסטן, סוריה ותימן. לרשימה הזו, אגב, לא נכנסו אירועי הטרור הפלסטיני נגד ישראלים כאן וברחבי העולם.

החודש הגיעט הטרור גם לאוסטרליה הרחוקה. אדם חמוש באידאולוגיה קיצונית החדיר את הפחד גם אל תושבי העיר סידני שם החזיק כ-10 בני ערובה במשך 16 שעות.

שגרה של אימה

בערים מערביות אחרות אימת הטרור כבר הפכה לחלק מהשגרה, אבל רוב קורבנותיו של הג’יהאד, קורבנות מלחמת הדת, כמו 132 התלמידים שנרצחו השבוע בבית ספר בפשוואר שבפקיסטאן, הם מוסלמים.

מנהיגי האסלאם המתון חוזרים וטוענים שזו לא דרכה של הדת. הם הראשונים שמתנערים מהמעשים האלה, ופעמים רבות גם הראשונים שמשלמים את מחיר השנאה. בעיראק, בכל חודש, נרצחים כ-1,700 בני אדם במלחמות הדת של דאע”ש.

בניגריה, אפגניסטאן או סוריה מתים בין 500 לאלף בני אדם בחודש בפיגועים, בקרבות או בפשיטות אלימות. הרוב המכריע של ההרוגים הם אזרחים.

מלבד האידאולוגיה הרצחנית, חשוב להגיד, הארגונים האלה פועלים תחת משטרים חלשים או מושחתים. פעמים רבות הם היחידים שמעזים לקום ולהתנגד למשטר אלים ואטום. אבל שום דבר מזה לא מצדיק את הדרך הרצחנית שבה הם פועלים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.