המפכ”ל: “אפשר להוריד את המתח בגוש דן; לא נדברר את החקירה”

חמישה ימים לאחר הפיגוע הרצחני בתל אביב רומז המפכ”ל על התקדמות אפשרית בחקירה. “החל מהבוקר אפשר להוריד משמעותית את המתח בגוש דן, לא אפרט מעבר לכך”, דברי המפכ”ל ביציאה מביקור תנחומים בבית משפחת בקל. הבוקר נעצר אביו של המחבל בחשד לשיבוש הליכי חקירה

מסר מרגיע: מפכ”ל המשטרה רוני אלשיך שהגיע הבוקר (שלישי) לכרמיאל לביקור תנחומים אצל משפחתו של אלון בקל הי”ד, שנרצח ביום שישי האחרון בפיגוע הירי ברחוב דיזנגוף בתל אביב, אמר לעיתונאים במקום כי “החל מהבוקר אפשר להוריד משמעותית את המתח בגוש דן, לא אפרט מעבר לכך”.

אלשיך הוסיף: “אני שמח שהייתה לי ההזדמנות לבקר את המשפחה היקרה הזאת, שגם שורשיה עמוקים בתוך משטרת ישראל…אנצל את הבמה הזאת כדי למסור את תנחומיי לשתי המשפחות וכמובן לאחל החלמה מלאה לכלל פצועי הפיגוע”.

כזכור, מוחמד מלחם, אביו של המחבל שרצח שלושה בני אדם במהלך מסע ההרג בתל אביב ביום שישי, נעצר הבוקר (שלישי) על ידי המשטרה.

האב נעצר והוא נמצא כרגע בחקירה במשרדי השב”כ, כשהחשד המרכזי נגדו הוא שיבוש הליכי חקירה. בנוסף לאביו של המחבל נעצרו גם שניים מאחיו, ועוד חמישה קרובי משפחה. ייתכנו מעצרים נוספים בשעה הקרובה.

בשעה 12:00 יתקיים דיון הארכת מעצרו של האב בבית משפט השלום בחיפה.

כזכור, רק אתמול קרא האב לבנו להסגיר את עצמו. “תפנה אליי, אני אעזור לך”, אמר האב ששימש כשוטר מתנדב.

האב קרא לכל הצדדים לסיים את הפרשה,”בוא נגמור את הסאגה הזאת. עוברים על המשפחה ימים קשים. אני מכבד את הפעולות של השב”כ והמשטרה אבל לא עד כדי כך שיפגעו במשפחה שאין לה קשר למעשה”

האב שב והסתייג מהמעשה הנורא שביצע בנו ביום שישי. “אני מגנה את האירוע, משתתף בצער המשפחות השכולות ומאחל החלמה לפצועים”, הוא אמר.

במהלך השבת עצרו השב”כ והמשטרה את האח השני של נשאת. בית משפט השלום האריך את מעצרו ביומיים והטיל צו איסור פרסום על זהותו. פרקליטו של האח החשוד.

עו”ד נחמי פיינבלט, אמר לחדשות 2: “שני האחים אינם קשורים לאירוע ועצם העובדה שבשני המקרים השב”כ והמשטרה ביקשו הארכת מעצר של 10 ימים ובסופו של דבר מעצרם הוארך רק ביומיים מצביע על כך שהראיות הן דלות ושאין קשר בין הלקוחות שלי לבין מה שביצע אחיהם”. בתוך כך, התיר השב”כ לאח החשוד הראשון להיפגש עם עורך דינו לאחר שעד עתה נמנעה פגישה שכזאת.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.