המקובל מקריית גת: הצדיק הרב ניסים מויאל זצ”ל

בדקות האחרונות הגיעה הבשורה המרה על פטירתו של הצדיק המקובל רבי ניסים מויאל, והוא בן 83 בפטירתו

בדקות האחרונות הגיעה הבשורה המרה על פטירתו של הצדיק המקובל רבי ניסים מויאל, והוא בן 83 בפטירתו.

רבי ניסים מויאל אושפז בחודשים האחרונים במשך מספר פעמים בבית החולים לאחר שעבר אירוע מוחי. בצהרים הוא השיב את נשמתו הטהורה ליוצרה.

מסע ההלוויה של זקן המקובלים הצדיק רבי ניסים מויאל זצ”ל תצא מהישיבה הקדו’ בקרית גת רחוב הגבורה 9

ההספדים בשעה 20:00 ולאחר מכן יציאה לבית העלמין בקרית גת.

הרב ניסים מויאל (1935–2018) מקובל יממוצא מרוקאי, מייסד וראש מוסדות “כרם שלמה למען שמו באהבה” בקריית גת ומחבר ספרים.

הוא נולד באיליר שבמרוקו לרב שלמה ולרחל. סבו הרב מסעוד מויאל, היה מקובל גדול ומפורסם ונרצח בשנת 1905. בצעירותו למד בסניף ישיבת תומכי תמימים ליובאוויטש במרקש, הוא נסמך לרבנות במרוקו, ולמד קבלה ממקובלים חשובים.

בשנת 1958 נישא לסימי בתו היתומה של הרב ניסים בוגנים שנרצח. הוא קיבל גם היתר לעסוק בשחיטה, שבה עסק במקביל ללימודיו התורניים לפרנסתו.

בשנת 1961 אירגן קבוצה של יהודים לעלייה לארץ ישראל, הוא נכלא בשל כך למשך זמן מה, והגיע לישראל ב-1962 עם אשתו ובתם הבכורה. הזוג השתקע בקריית גת מקום מגורי חלק ממשפחתה של הרבנית סימי.

עד 1981 עסק הרב מויאל בעיקר בלימוד עצמי, בשנה זו פגש נדיב שתרם את בית הקרקע שלו ברחוב אלישע בקריית גת לצורך הקמת ישיבה וכולל אברכים. הוא העמיד ראש כולל וקיבל אברכים רבים ללימודים. הוא עצמו לא נשא תפקיד פעיל בבית המדרש, אך מעת לעת ישב ללמוד בו לצד האברכים. המוסד נקרא “כרם שלמה – למען שמו באהבה” והוא עמותה רשומה, הרב מויאל נהג לקבל בחדרו אנשים לעצה ולברכה ולנסוע ברחבי הארץ לגיוס כספים עבור החזקת הכולל.

ברבות הזמן התפתחה סביב המוסדות קהילה גדולה של חוזרים בתשובה מבני העיר ומחוצה לה, והרב מויאל הקים מסגרת נוספת מיוחדת לחוזרים בתשובה וכולל אברכים מיוחד לנשואים.

ב-1998 זכו המוסדות בהקצאת קרקע מעיריית קריית גת ברחוב הגבורה 9, הוא גייס תורמים ובנה במתחם בית כנסת גדול ושלושה כוללי אברכים. חלק מבוגרי המוסדות הקימו בעצמם מוסדות תורניים בקרית גת.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.