המשטרה עכבה לחקירה את הקיבוצניק שגירש את החרדים מבוסתן הגליל

המשטרה עכבה לחקירה תושב בוסתן הגליל בחשד שאיים על 2 חרדים שהגיעו להתעניין ברכישת נכס ביישוב בו הוא מתגורר.

המשטרה עכבה לחקירה תושב בוסתן הגליל בחשד שאיים על 2 חרדים שהגיעו להתעניין ברכישת נכס ביישוב בו הוא מתגורר.

המשטרה פתחה בחקירה הבוקר עם קבלת סרטון שהופץ ברשתות החברתיות בו תועד גבר מאיים על שני מתווכים שהתעניינו ברכישת נכס במושב בוסתן הגליל סמוך לביתו.

משטרה עכבה תושב המקום בן 70 בחשד לאיומים.

בהתאם להתפתחות החקירה תחליט המשטרה האם להורות על מעצרו של החשוד.

הבוקר פורסם תיעוד בו נראה תושב בוסתן הגליל שגירש בצעקות, קללות ואיומים גבר חרדי שהתעניין ברכישת נכס במושב.

במהלך סיור נדל”ן התושב הזועם יצא אל המתווכים והלקוח החרדי, והחל לצעוק ולקלל אותם. בהמשך התקרב בצורה מאיימת לאדם שתיעד אותו.

האיש המשיך וצעק: “אנחנו לא רוצים פה חרדים. יש לך דקה אחת לצאת”, הוא קרא. “אני מאוד כועס. לא רוצה לראות אותם פה. קח אותם אליך הביתה את הזבלים האלה”.

במכתב שנשלח על ידי מנכ”ל ‘בצלמו’ שי גליק לראש היחידה למאבק בגזענות נכתב: “מדובר במעשה גזענות חמור ביותר ובהתבטאויות קשות במיוחד. האיש לא שאל לשמו לעבודתו, האם יש לו תעודת יושר או כל דבר אחר. עצם זה שהאיש חרדי הוא הוא פשעו וחטאתו ואסור לו לגור שם”

“אני קורא לך לפנות בדחיפות למשטרת ישראל בבקשה שתזמן את האיש לחקירה בעבירת גזענות”, נכתב. “אציין שאין כל ספק שלו היה מדובר במקרה שבו הלקוח היה ערבי המדינה הייתה סוערת”.

יו”ר ‘הציונות הדתית’ ח”כ בצלאל סמוטריץ’ הגיב למקרה: “האיש המגעיל הזה צריך להתבייש לצאת מהבית. האמת היא שהוא צריך ללכת לכלא על אלימות וגזענות אנטישמית, אבל בגלל שאין סיכוי שהמשטרה ומערכת המשפט הרקובים שלנו יטפלו בו תפיצו את הסרטון הזה ותעשו לו שיימינג בכל מקום אפשרי כדי שהוא יתבייש להוציא את האף מהבית בשנים הקרובות”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.