המשנה ליועמ”ש: “לא תהיה מחיצה בציון מרן”

ב’וואלה!’ נחשף כי המשנה ליועמ”ש מצדדת לחלוטין בעמדתה של בתו של הגר”ע בויכוח שקורע את משפחת יוסף {הקרב על המחיצה}

הקרב על המחיצה בציון מרן: המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, עו”ד דינה זילבר, נדרשה השבוע לקרב שקורע את משפחת יוסף והכריעה לטובת עמדתה של הבת, הרבנית עדינה בר שלום – כך חושף העיתונאי יקי אדמקר ב’וואלה!’.

כזכור, לפני מספר שבועות פורסם על חילוקי דעות חריפים במשפחת יוסף באשר לצורך בהקמת מחיצת הפרדה בקברו של אביהם, מרן הגר”ע יוסף זצ”ל.

מצד אחד עמד הרה”ר הרב יצחק יוסף, שבגיבוי האחים דרש להקים מחיצה במקום. מהצד השני ניצבה בתו של מרן, הרבנית עדינה בר0שלום שהתנגדה בתוקף לדרישה.

“חברות קדישא כפופות להוראות חוזר המנהל הכללי של המשרד לשירותי דת בעניין טקס הלוויה, ובכללן האיסור להנהיג הפרדה בין גברים לנשים במהלך טקס הלוויה על שלביו השונים”, נכתב בחו”ד שנחשפה היום.

עוד נכתב: “לאחרונה, בהנחייתנו, פרסם המשרד לשירותי דת הודעה בדבר איסור הדרת נשים בבתי עלמין בהתאם להוראת חוזר המנכ”ל. צוין בפרסום כי כל אדם הנתקל בהתנהלות שיש בה משום הדרת נשים כאמור מתבקש לפנות לגורם המוסמך לעניין זה במשרד לשירותי דת…בבדיקה שקיימנו מול המשרד לשירותי דת נמצא כי לא קיימת בבית העלמין סנהדריה הפרדה מגדרית, וכי אין כוונה לשנות מצב דברים זה”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.