המתיחות בצפון: ישראל תקפה גם הלילה?(וידאו)

שעות לאחר התקרית בגבול, הותקפו משגרי טילים בסוריה. בניגוד לדיווח באל-ג’זירה, ההערכה היא כי מדובר בתקרית פנימית

רשת אל ג’זירה דיווחה הלילה (שני) כי מטוסים של חיל האוויר תקפו משגרי טילים של ארגון חיזבאללה וצבא אסד באזור הרי קלמון מצפון לדמשק. על פי הדיווחים בכלי תקשורת ערביים, בעקבות התקיפה ישנם מספר פצועים והרוגים בזירה. למרות הדיווחים, על פי ההערכות צה”ל לא עומד מאחורי התקיפה.

ההערכה היא כי תקיפת המשגרים בסוריה היא תוצאה של מלחמת האזרחים הממושכת בסוריה בין המורדים וצבא אסד, וכי חיל האוויר הישראלי לא עומד מאחוריה.

הדיווחים על תקיפת היעדים בעומק השטח הסורי מגיעה שעות ספורות לאחר שצה”ל חיסל ארבעה מחבלים שניסו להניח מטען צד בגבול ישראל סוריה באזור מג’דל שמס.

בוידאו: גבול הצפון, הבוקר

כזכור, כוח צה”ל איתר וסיכל אמש חוליית מחבלים בעת שפעלה להנחת מטען נגד כוחות צה”ל בגבול ישראל-סוריה.

החולייה פעלה להנחת מטען נגד כוחות צה”ל וסוכלה. באירוע, זיהו כוחות צה”ל ארבעה מחבלים באמצעות אמצעי תצפית. הכוחות הבחינו כי המחבלים הניחו מטען באופן ברור, ובתגובה לכך הם נורו על ידי כלי טיס של חיל האוויר.

מקום התקרית הוא באזור שאמור להיות מפורז על ידי האו”ם מאז סיום מלחמת יום הכיפורים ב-1974. האזור המפורז דולל משמעותית בעקבות האירועים בסוריה, ובצה”ל הגבירו משמעותית את העירנות באזור בעקבות התפוררות המשטר הסורי והתבססות גורמים כמו ג’בהת אל נוסרה בגולן הסורי.

התקרית החלה כאשר ארבעה מחבלים עסקו בהנחת מטען בצד המזרחי של הגדר בתוך שטח ישראל, תצפית של גדוד איסוף קרבי מגלה ארבעה מחבלים, הם מצולמים במשך מספר דקות כאשר הם מכינים מטען על הגדר באופן ברור.

מצהל נמסר בתגובה כי “צה”ל לא יסבול כל ניסיון פגיעה או הפרה של ריבונות ישראלית”.

רה”מ הגיב לניסיון הפיגוע: “כל ניסיון לפגוע בחיילינו או באזרחינו ייתקל בתגובה נחושה כמו בפעולת צה”ל הלילה שסיכלה ניסיון פיגוע. אני משבח את ערנות חיילי צה”ל שהביאה לפעולה מהירה ומדוייקת”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.