המתיחות גוברת: תרגיל נרחב בצפון קוריאה

צפון קוריאה פתחה הבוקר (שלישי) בתרגיל רחב שכולל שימוש בירי חי לציון “יום הצבא” ה-855. במקביל, בשעה שהבית הלבן יתדרך ברביעי 100 סנטורים לגבי מתקפה אפשרית של ארה”ב בקוריאה- ארה”ב שלחה צוללת לחצי האי הקוריאני.

בצל המתיחות בין ארה”ב לקוריאה,כלי התקשורת בדרום קוריאה מדווחים כי צפון קוריאה פתחה הבוקר (שלישי) בתרגיל רחב שכולל שימוש בירי חי לציון “יום הצבא” ה-855.  במקביל, בשעה שהבית הלבן יתדרך ברביעי 100 סנטורים לגבי מתקפה אפשרית של ארה”ב בקוריאה- ארה”ב שלחה צוללת לחצי האי הקוריאני.

על פי הדיווח בסוכנות הידיעות הדרום-קוריאנית “יונהאפ” גורם בממשלת דרום קוריאה אמר כי “יש סימנים לכך שמדובר בפעילות רחבת היקף” באיזור החוף המזרחי, “קיבלנו מידע שקים ג’ונג און מפקח בעצמו על התרגיל”

מנגד, בצפון קוריאה הצהירו כי הצבא ערוך “לשים סוף לסחיטה הגרעינית של ארה”ב”: בהודעה שפרסם “צבא העם של צפון קוריאה” נכתב כי “אין גבול לכוח התקיפה שלנו וליכולת הדיוק של צבאנו המתקדם, שכולל צוללות שיכולות לשגר טילים גרעיניים”.

הצוללת האמריקנית שהגיעה לאי הקוראיני, המכונה “מישיגן”, היא אחת מארבע צוללות של הצי האמריקני שהחלו לפעול כנושאות טילים מונחים בעלי יכולת גרעינית כחלק מתכנית ההרתעה הגרעינית האמריקנית. בממשל האמריקני הבהירו כי מדובר “בהפגנת כוח”  מול צפון קוריאה.

הנשיא דונלד טראמפ אמר לרשת “פוקס” כי ארה”ב שולחת לאזור צי של צוללות. “אנחנו שולחים צי מאוד עוצמתי”, אמר טראמפ  “יש לנו צוללות הרבה יותר עוצמתיות מנושאת מטוסים. את זה אני יכול להגיד”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.