הנגיד החרדי דן גרטלר נתפס עם מעטפות כסף במטוסו הפרטי

לא נורא אבל בהחלט לא נעים: איש העסקים החרדי, דן גרטלר  שמוכר כמי שהתעשר בזכות מכרות יהלומים ונחושת בקונגו, נתפס במכס כשחזר מקונגו במטוסו הפרטי, בידיו – ובידי 5 נוסעים נוספים ששבו איתו ארצה – 6 מעטפות חומות זהות, המכילות 20 אלף דולר במזומן כל אחת.

 על פי החוק חייב אדם להצהיר על כך שיש ברשותו 100 אלף שקלים, אולם בבדיקה שנערכה במכס נתב”ג עלה חשד כי הכספים, פוצלו בין הנוסעים, על מנת להימנע מחובת הדיווח על הכנסת כספים מעל 100 אלף שקלים לישראל.

מבירור שנערך בוועדה של המכס, הוחלט להטיל על גרטלר, עיצום כספי בסך 8,000 שקל.

בידיו ובידי עוזרו יוסף רוזנברג נתפסו כ-40 אלף דולר, הסכום יוחס לגרטלר בלבד, והוא הודה כי הכסף שייך לו. אולם בשל כך כי מדובר בפעם ראשונה ובחריגה שהיא אינה גדולה הוחלט על ידי הועדה שלא להטיל עיצום כספי גבוה על גרטלר.

על יתר הנוסעים האחרים החליטה הוועדה לא להטיל עיצום כספי, מחמת הספק, כיוון ש”לא נמצא בפניה חומר ראייתי מספק לביסוס טענת הפיצול”. נוסעים אלה אף קיבלו את הכספים בחזרה לידיהם.

 אחד הגורמים המכירים את התיק אמר לגלובס, “זה שהיה מעטפות זה אולי נשמע כמו סיפור, אבל אין כאן שום סיפור. לכל אחד היה כסף ממקור לגיטימי שלו, והרשות קיבלה את ההסברים שסיפקו. מדובר בהליך מינהלי, שאין צורך להפוך אותו למה שהוא אינו”.

גרטלר נוסע על ציר  בני-ברק-קונגו. ומידי שבוע ממריא במטוס פרטי חכור למסעות עסקים בחו”ל, אך גם חוזר לביתו בבני-ברק ומבלה את השבתות במחיצת אשתו ענת ותשעת ילדיהם.

רבנים שהיו על הטיסה, הסבירו לאנשי רשות המיסים כי קיבלו את הכסף כ”מתנה מראש הישיבה בקונגו, הרב שלמה בן-טולילה, בתמורה לייעוץ בניהול והקמת הישיבה בקונגו; חלק מן הנוסעים מסרו כי ה”מתנה” ניתנה לשימושם האישי;. נוסעים אחרים טענו כי מדובר בכספים שהועברו אליהם בגין עסקאות שביצעו עבור צדדים אחרים ואף הציגו חשבוניות.

בטיסה היה נוסע שביעי, שנשא בתיקו 8,000 דולר במזומן, בסופו של יום לא נפתח כנגדו  הליך מינהלי.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. משום מה נראה שיש למישהו ענין להשמיץ את הבעל צדקה הזה, רק לא הבנתי מדוע אתרים חרדים צריכים להביא כאלה חדשות שאינם רק מטרה אחת להשמיצו ותו לא. עולם התורה מאחל ומתפלל שימשיך להצליח והקנאים שיחיו ויתפוצצו.

    יהודי פשוט |
    הגב