הנשיא הגרמני השתתף בהדלקה: “נגלה אפס סובלנות לאנטישמיות”

וגם: כך הגיב נשיא גרמניה על ההדלקה הגדולה שהתקיימה בשער הניצחון

נשיא גרמניה מר פרנק-ואלטר שטיינמאייר השתתף בהדלקת נר חנוכה במעונו של השגריר הישראלי בגרמניה ג’רמי יששכרוף. לצד הנשיא, השתתפו אישים בולטים ובהם רב הקהילה היהודית בברלין הגאון הרב יהודה טייכטל.

לאחר הטקס ניהל הנשיא הגרמני שיחה עם הרב טייכטל על ההדלקה הגדולה שהתקיימה יומיים קודם לכן ב”שער ברנדנבורג”, המכונה גם “שער הניצחון”. הדלקה שאורגנה על ידי הרב טייכטל, יחד עם השליח הרב שמואל סגל.

כזכור, מוסלמים קיצונים תכננו להפגין במקום ההדלקה “שער ברנדנבורג”, המכונה גם “שער הניצחון”, זאת בעקבות החלטת נשיא ארה”ב להכיר בירושלים כבירת ישראל. הרב טייכטל עירב את מפכ”ל משטרת גרמניה שהורה להעתיק את מיקום ההפגנה לאיזור אחר.

ההדלקה, בה השתתפו אלפי יהודים, פורסמה בהרחבה בכלי התקשורת בגרמניה, בעמודי השער בעיתונים ובפתיחת מהדורות החדשות בטלוויזיה, מה שגרם ל”פרסומי ניסא” חסר תקדים.

“נגלה אפס סובלנות לאנטישמיות, נגד יהודים ונגד ישראל”, התבטא הנשיא הגרמני בשיחה עם הרב טייכטל, “שמחתי לראות שקיימתם את ההדלקה בפומבי”.

הרב טייכטל, מצידו, הסביר לנשיא שטיינמאייר כי זה בדיוק עניינו של חג החנוכה. “חושך מגרשים באור וזה מה שעשינו”, אמר.

“הנשיא התעניין בחיי הקהילה היהודית והיה נראה שמתרגש להשתתף במעמד הדלקת נר חנוכה”, סיפר הרב טייכטל, “יש פה אמירה של תמיכה ברורה מצדו בעם היהודי”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.