הנשיא הטיל על יאיר לפיד את מלאכת הרכבת הממשלה

נשיא המדינה רובי ריבלין העביר את המנדט לידי יו”ר יש עתיד יאיר לפיד לאחר שזכה לתמיכה של 56 חברי כנסת

נשיא המדינה רובי ריבלין העביר את המנדט לידי יו”ר יש עתיד יאיר לפיד לאחר שזכה לתמיכה של 56 חברי כנסת. “אני מעביר את המנדט להרכבת הממשלה ליאיר לפיד”, אמר הנשיא. הנשיא מנמק את ההחלטה גם בדבריו של מנסור עבאס שאמר כי ישתף פעולה בהרכבת הממשלה עם מי שיהיה לו הכי הרבה מצביעים וכן את דבריו של בנט כי יסכים להרכיב ממשלת אחדות. ‏לפיד מסר לאחר קבלת המנדט מריבלין: “אעשה הכל כדי שממשלת האחדות תוקם מהר ככל האפשר”.

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין סיים בצהריים (יום ד’) את סבב ההתייעצויות השני להטלת המנדט למלאכת הרכבת הממשלה. בתום השיחות שערך הנשיא: יו”ר יש עתיד ח”כ יאיר לפיד קיבל 56 המלצות, בעוד יו”ר ימינה ח”כ נפתלי בנט קיבל רק שבעה חברי כנסת. מפלגות הימין מלבד ימין בחרו להעביר את המנדט לכנסת. לפיד היה אמור להעביר את מנדט לבנט כדי שינסה להרכיב קואליצה, אך בנתיים חבר הכנסת שיקלי מערים קשיים והודיע כי לא יתמוך בקואליציה עם לפיד.

סיעת הרשימה המשותפת הודיעה לנשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין, כי תמליץ על ח״כ יאיר לפיד. משותפת טוענים שסוגיית המנדט לא מלמדת על מה שיהיה בהמשך אבל יש פה הצהרה דקלרטיבית חשובה.

בצהרים, נפגשו חברי הכנסת לפיד ובנט עם הנשיא ריבלין במשכנו, וביקשו להטיל על כל אחד מהם בנפרד את המנדט. בניגוד לפעם הקודמת, ששת חברי הכנסת של תקווה חדשה בראשות גדעון סער וחמישה מתוך ששת חברי הכנסת של הרשימה המשותפת (חד”ש ותע”ל) המליצו על לפיד. בלד ורע”מ של ח”כ מנסור עבאס נמנעו.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.