הנשיא פרס בראיון ל CNN: “אובמה יבחר בדרך צבאית נגד איראן”

הנשיא שמעון פרס אשר לו קשרים ויחסים מצויינים עם הנשיא ברק אובמה שנוחת היום (רביעי) בצהריים בארץ הקודש, אמר אמש (ג) התבטאות מפתיעה בקשר לפיתוח הנשק הגרעיני של איראן, והזמן שהולך ואוזל: “כי על אף העובדה שקיימת מחלוקת בנושא לוחות הזמנים של תכנית הגרעין האירנית, אין לו ספק כי אובמה יבחר בדרך צבאית, במידת הצורך, כדי לעצור את פיתוח הנשק הגרעיני על ידי טהרן”.

דברי הנשיא נאמרים לרגל הביקור הנשיאותי, ברשת האמריאית, עוד נאמר ברשת כי הנושא המרכזי שבו ידון הנשיא אובמה בביקורו יהיה אודות התחמשותה של איראן בנשק גרעיני.

עוד אומר הנשיא בראיון: “אני מאמין כי ארצות הברית עוקבת בזהירות אחר לוח הזמנים וקצב ההתקדמות של תכנית הגרעין האירנית. ההערכה הנוכחית מדברת על שנה, אך אם יהיה שינוי מוקדם יותר, אני בטוח שנשים לב לכך”.

הנשיא פרס שיבח מאוד את אובמה ואף הוסיף כי האיש יעמוד בדבריו וכי הוא איש שחושב לפני שהוא מדבר: “אני סומך על דברי הנשיא אובמה, אין לי ספק בדבריו. אני מאמין כי הוא איש של ערכים. אני מעריך את מילותיו, הוא איש שחושב לפני שהוא מדבר”.

*

כאמור  לרגל ביקורו של אובמה יאבטחו אותו כמעט 17,000 אלף שוטרים ואנשי אבטחה, חוץ מ-600 אנשי הפמליה האמריקאית, אשר באו לישראל כדי ליטול חלק במבצע “ברית עמים”,

אובמה יבקר סך שלושה ימים בלבד בישראל בימים אלו נכונה לו פגישה עם רה”מ נתניהו, ועם נשיא המדינה שמעון פרס, במהלך ביקורו הוא אף יתרשם לראשונה מסוללת “כיפת ברזל” שנפרשה בנמל התעופה בן גוריון לרגל ביקורו, ויערוך סדרת ביקורים.

עוד נמסר כי הנשיא אובמה עומד לשאת ב”בנייני האומה” נאום הפונה לאזרחי ישראל. הנשיא גם יזכיר בנאומו את הקמת הממשלה החדשה של נתניהו.

סגן היועץ לביטחון הלאומי מהבית הלבן בן רודס, אמר כי “ביקורו של נשיא ארה”ב הוא אות להמשך התמיכה הבלתי מתפשרת בביטחון ישראל, אובמה ידון בסוגיות איראן, סוריה וכמובן תהליך השלום עם הפלשתינים”.

 

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.