הסוגים השונים של דיור מוגן

ההורים הגיעו לגיל הזהב ואתם מחפשים להם מקום טוב ואיכותי להיות בו? במאמר זה תוכלו ללמוד על האפשרויות השונות שעומדות בפניכם.

מהו דיור מוגן?

דיור מוגן הוא מקום, קשישים יכולים להתגורר ולהיות עצמאיים וכל זאת כאשר הם נמצאים תחת השגחה ועם האפשרות לקבל מענה לצרכים השונים, המאפיינים את גיל הזהב. מלבד הצרכים הרפואיים, קשישים רבים זקוקים לדברים רבים אחרים כגון חיי חברה ותרבות פנאי ביטחון אישי ועוד. כל אלו מסופקים על ידי הדיור המוגן.

סוגי הדיור המוגן

הדיור המוגן מתחלק לשלושה סוגים עיקריים: ציבורי, התנדבותי ופרטי. הדיור המוגן הציבורי מאפשר לכלל הציבור להשתמש בו. הדיור המוגן ההתנדבותי מנוהל על ידי עמותות ומתנדבים ולמרות זאת הוא בתשלום, אך בסכומים נמוכים ביחס לדיור המוגן הפרטי. הדיור המוגן הפרטי מהווה כשלושים אחוזים מכלל מוסדות הדיור המוגן ברחבי הארץ והוא מנוהל ומתוחזק באופן פרטי ולכן גם התשלום החודשי הוא גבוה יותר. יחד עם זאת, בית דיור מוגן פרטי מאפשר לדייריו בדרך כלל, מותרות, שבתי הדיור המוגן הציבוריים וההתנדבותיים לא יכולים להרשות לעצמם.

למי זה מיועד

בתי דיור מוגן מיועדים לקשישים, שמסוגלים להתנהל באופן עצמאי, אך זקוקים להשגחה רפואית ולשקט הנפשי שבהשגחה של אנשי מקצוע. כמו כן, הם מיועדים גם לבני גיל הזהב, המחפשים חיי חברה פעילים עם אנשים בעלי שפה משותפת ותחומי עניין דומים.

אופן הבחירה

הבחירה בין דיור מוגן מסוים לבין אחר מתבצעת על ידי הקשיש עצמו ובני משפחתו על סמך השיקולים האישיים והמשפחתיים. לעתים הבחירה נעשית בהתאם לתקציב המשפחה ולעתים בהתאם למיקום הגיאוגרפי. לעתים הבחירה היא בהתאם לשירותים הנלווים, המוצעים על ידי אותו המקום ועוד שיקולים רבים.

חשוב לציין, שלפני בחירת המקום המתאים ליקיריכם, חשוב לבדוק מה הוא מציע להם. לדוגמה, מהו המענה הרפואי שהם מעניקים לדיירים? מה הם מציעים כפעילויות לשעות הפנאי? מהם השירותים הנלווים כדוגמת כביסה, תחזוקה של הדירה וכדומה, שהם מציעים לדיירים? שאלות אלו יכולות לעזור לכם בבחירת המקום המתאים ביותר ולכן חשוב להתעכב עליהן ולבחון אותן.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.