הסוף לאירגוני ההצלה למיניהם?

כלי שיכול לתת מענה תוך דקות ואף שניות ולמנוע מקרי מוות רבים{מדהים}

לא רק פרמדיק. בימינו, מתברר שגם רחפן יכול להציל חיי אדם – להגיע אליו תוך זמן קצר ויקר ולהעניק לו טיפול רפואי ראשוני חיוני. ניר דבורי מסביר איך הכלי החשוב הזה בדיוק עובד ובאילו תחומים הוא יכול לסייע בהצלת חיים ובמניעת אסונות. מהיר. חכם. מדויק – סדרת כתבות מיוחדת של ניר דבורי לחדשות 2 Online

בניסוי שבוצע לאחרונה בסין, תרגלו הנסיינים את יכולותיו של רחפן לשמש כמציל חיים לכל דבר – כלי שיכול לתת מענה תוך דקות ואף שניות ולמנוע מקרי מוות רבים. רחפנים יכולם להעניק טיפול רפואי ראשוני לאדם – וגם לסייע, במקביל, בהצלת חיים תוך פעולות בזירות דליקות או מפולות שלגים.

נניח שאתם יוצאים לעשות סקי בחרמון או באתר סקי גדול באירופה. התחושה אמנם מהנה, אבל יחד איתה ישנו גם חשש ממפולת שלגים פתאומית. איך מונעים זאת? מטיסים רחפן מעל לאזור ועליו פצצה. הרחפן טס מעל לנקודות שהוא מזהה כ”בעייתיות”, בעלות פוטנציאל להתרחשות המפולת – ומטיל את הפצצה באחד מהם, על מנת ליצור מפולת מלאכותית שתמנע פגיעה באזור שבו נמצאים בני אדם.


הרחפן יכול לסייע גם בכיבוי יעיל של שריפות: מצלמת אינפרא אדום המותקנת עליו מזהה מהן הנקודות המרכזיות שאליהן יש למקד את פעולות הכיבוי – ושולחת לשם מיד את טייסי וכוחות הכיבוי.

במסגרת הניסוי הסיני, הטיסו הנסיינים את הרחפן ללב ים – על מנת שיטיל גלגלי הצלה לאדם שטובע. לאחר שקיבל את הגלגל וצף על פני המים, מגיעים כוחות ההצלה, כך שלמעשה אותו אדם קיבל מענה מהיר למצוקתו – מענה שמנע אסון.

הרחפן מסוגל גם “לרחף” לזירה בה אדם סובל מאירוע לבבי ולתת לו שוק חשמלי – בדומה לצוותי עזרה ראשונה המוזעקים לשטח, רק שהפעם הטכנולוגיה עושה זאת במקום האדם – והכי מהר שרק אפשר.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.