הסופר החרדי הספיד את המחנכת הדגולה

מאות נשים השתתפו בערב זיכרון וחיזוק מיוחד במלאות שנה לפטירתה של המחנכת הדגולה, הרבנית שושנה שרעבי ע”ה

מאות נשים התכנסו השבוע באולם שרת בפתח תקווה, לערב חיזוק ייחודי לעילוי נשמת הרבנית הדגולה מרת שושנה שרעבי ע”ה, במלאות שנה לפטירתה.

הערב נפתח בהרצאתו של הסופר והיועץ החינוכי הרב חיים ולדר, שסיפר אנקדוטות מרתקות על חייה של הרבנית, על שיטת החינוך המיוחדת שלה כמחנכת בבית יעקב בראש העין ומקרבת נשים ונערות לתורה וליראת שמיים. בדבריו סיפר על השינויים שחוללה הרבנית בקרב אלפי נשים בישראל ותיאר כיצד במעשיה ובהליכותיה הצליחה לחזק ולרומם את תלמידותיה, מכריה וסובביה. כמו כן סיפר על המהפך שעברה אחת מתלמידותיה בחייה, מן הקצה אל הקצה, וחשף כי הסיפור צפוי להתפרסם באחד מספריו שיראה אור בקרוב.

בהמשך נהנו המשתתפות מתוכנית מיוחדת של טובי ברון צייטלין, תחת הכותרת “רק מילה אחת”, במהלכה שילבה סיפורים מאורחות חייה של הרבנית שושנה שרעבי ע”ה. נשים המתנדבות בארגון ‘עזרת מצר’ שנוסד על ידי הרבנית ע”ה, ממשיכות דרכה, סיפרו על הפרשות החלה העוצמתיות שהרבנית הייתה יוזמת. “העצות שלה היו נפלאות”, אמרו, “הרגשנו תמיד שהיא כמו אימא שלנו, האכפתיות שלה והתמיכה הרגשית והפיזית לא היו מובנות מאליהן”.

כן נשא דברים מ”מ ראש העיר, הרב אוריאל בוסו, שסיפר: “חכמת החיים של הרבנית שרעבי ע”ה הייתה עצומה. היא ידעה לתת יחס אימהי לכל אחת. הייתה בעלת רגישות מיוחדת ותמיד עודדה כל אדם. היה לה כושר מיוחד בארגון שיעורי תורה לנשים ופעילויות רוחניות כגון נסיעה לכותל המערבי מדי ראש חודש והנופש השנתי המוצלח לנשות העיר”.

עוד אמר הרב בוסו: “הרבנית מסרה שיעורים לנשים במשך עשרות שנים, עד כמעט יומה האחרון. היה לה קשר הדוק וקרוב עם נשות העיר וכולן ידעו שתמיד אפשר היה להיעזר בה. מעשי החסד העצומים שלה היו לשם דבר בעיר”.

מאות המשתתפות שהגיעו לערב המיוחד מכל רחבי הארץ, יצאו מהאירוע עם מטען גדול של חיזוק רוחני וגעגוע לרבנית הדגולה והמחנכת שהותירה בהן חלל עצום בלב – הרבנית שושנה שרעבי ע”ה. יהיו דברי החיזוק שנאמרו באירוע זה לעילוי נשמתה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.